Lutovac: Ovakve pobede su najslađe

Europa League 17. sep 202023:01 > 23:01
print screen

Fudbaler Partizana Aleksandar Lutovac istakao je posle pobede nad moldavskim Sfintul Georgeom 1:0 da se ekipa konačno naučila strpljenju.

Iako smo i na papiru i na terenu bili kvalitetnija ekipa, bilo je krajnje vreme da naučimo da se svaka naša utakmica igra do poslednjeg sudijskog zvižduka i da u poslednjim sekundama možemo da pobedimo. Drago mi je što smo prešli ovu stepenicu ka Ligi Evrope. Nadam se da ćemo u sledećem meču ostvariti pobedu, bilo to 1:0, 3:0 ili 5:0, kako god. Samo je bitno da pobeđujemo, da igramo dobro i da nastavimo da ostvarujemo naše ciljeve“, istakao je Lutovac, koji je iz defanzivnog reda ponovo prešao na krilnu poziciju, i dodao:

Ne sećam se kada sam poslednji put igrao na svojoj poziciji. Jako mi je drago zbog toga. Kao što sam više puta govorio do sada, gde god bio na terenu, koliko god igrao, davaću sve od sebe i trudiću se da pobeđujemo. To je cilj svih nas, bez obzira šta igrali i ko bio na terenu. Najvažnije je da Partizan pobeđuje“.

‚Crno-beli‘ su ovoga puta svoju priliku strpljivo čekali do samog kraja.

Dosta utakmica smo izgubili jer nismo imali strpljenje. Ne možemo svaki meč da otvorimo na vreme i da postignemo gol u prvom poluvremenu. Ranije smo dosta srljali ako nemamo rezultat. Drago mi je što danas nije bilo tako i što smo tokom cele utakmice, tokom svih 120 minuta čekali svoje šanse, iako ih je bilo mnogo. Moramo da naučimo da pođujemo sa 1:0. Po mom mišljenju je ovo najslađa pobeda“.