Ništa od Evrope: Partizan pao u produžecima!

Europa League 24. sep 202017:52 > 21:13
FK Partizan

Fudbaleri Partizana neće igrati u grupnoj fazi Lige Evrope, pošto je u trećem kolu kvalifikacija za to takmičenje bolja od njih bila ekipa Šarlroe posle produžetaka sa 2:1 (1:1).

Tokom 90 minuta igre u Belgiji nije bilo pobednika – domaći su poveli golom Dorijana Desoleija u 10, a Partizan izjednačio preko Sejdube Sume u 53, pa se pitanje plasmana u plej-of rešavalo u dodatnih 30 minuta.

Tamo je Šarlroa bio uspešniji i fantastičnim golom Kaveha Rezaija iz slobodnog udarca u 107. minutu došao do trijumfa.

Belgijski predstavnik u borbi za grupnu fazu Lige Evrope igra protiv Leha iz Poznanja.

Srpski tim je propustio šansu da drugu godinu zaredom izbori evropsku jesen.

Velika borba i malo kvalitetnog fudbala viđeni su u Belgiji.

I jedni i drugi su sporo ušli u utakmicu, ali su domaći vrlo brzo uspeli da povedu. Posle kornera, Vladimir Stojković je odbio loptu pravo na nogu Desoleija, koji je snažnim udarcem sa sedam metara zatresao mrežu.

U nastavku je Partizan imao veći posed, međutim, bezidejna igra u napadu nije donela nijednu pravu priliku Beograđanima do poluvremena.

Znatno konkretnije je tim Aleksandra Stojanovića zaigrao posle velikog odmora. Ulazak Sejdube Sume ispostavio se kao pravi potez, pošto je gvinejski vezista razdrmao ekipu i vrlo brzo doneo izjednačenje.

Bio je to dobar napad po desnoj strani, Asano je ubacio loptu na sedam metara, odakle je Suma poslao projektil iza leđa Penetoa.

Na krilima tog pogotka, igrali su crno-beli bolje u narednom periodu, ali nisu uspevali da kvalitetniju predstavu materijalizuju preokretom.

Ponovo je nedostajalo kreativnosti u završnici, pa je do kraja jedina izgledna šansa viđena posle udarca Sume iskosa.

Ništa konkretnije nije igrao ni Šarlroa, te je meč otišao u produžetke.

Prvi je protekao u sporom ritmu i nepovezanoj igri oba tima, da bi na startu drugog Rezaji maestralnim šutem iz slobodnog udarca sa 17 metara odlučio pobednika.

Tok meča iz Šarlroe mogli ste da pratite uživo uz naš portal.

Meč će voditi škotski sudija Bobi Maden.

Poznate su i startne postave:

print screen

Utakmica je počela!

7′ – Posle nešto sporijeg starta oba tima, prvu konkretniju šansu imao je Partizan. Aleksandar Miljković je se ubacio po desnoj strani i šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

10′ – Goool! Šarlroa vodi golom kapitena Dorijana Desoleila. Posle kornera i odbitka Vladimira Stojkovića, na loptu je natrčao belgijski defanzivac i iskosa sa desetak metara zakucao ju je u dalji ugao.

11′ – U sledećem napadu Partizana, Takuma Asano je pao u šesnaestercu protivnika, ali sudija nije pokazao na jedanaesterac.

16′ – Beograđani u uvodnom delu meča ne uspevaju da povežu redove i preuzmu inicijativu. Svaki njihov pokušaj domaćin olako osujećuje.

21′ – Uroš Vitas je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko prečke.

24′ – Nastavljaju se problemi crno-belih u organizaciji napada. Bezidejno igra ekipa Aleksandra Stanojevića na polovini protivnika, koji se organizovano brani i čeka šansu iz kontra-napada.

30′ – Šarlroa je prepustila Partizanu posed. Posle vodećeg pogotka, domaći ne pokazuju preveliku želju da napadnu, ali dobrim pomeranjem sprečavaju rivala da ozbiljnije ugrozi njihov gol.

34′ – Mogao je Partizan da zapreti posle skraćenog kornera, ali su domaći rutinski intervenisali na centaršut Natha i izbacili loptu.

38′ – Asano je šutirao sa distance, međutim, lopta je završila preko prečke.

44′ – Mogla je to da bude dobra šansa za Partizan. Asano je poslao loptu u prostor ka Sadiku, ali je golman Peneto istrčao na 15 metara i došao do njeg pre nigerijskog napadača.

45′ – Bila je to poslednja zanimljiva situacija u prvom poluvremenu.

Šarlroa – Partizan 1:0 (poluvreme)

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Umesto Filipa Stevanovića u igru je ušao Sejduba Suma.

48′ – Upravo je Suma imao prvu šansu u nastavku. Šutirao je iskosa sa leve strane, ali je njegov udarac izblokiran.

53′ – Goool! Partizan je izjednačio golom Sume! Po desnoj strani je probio Asano i poslao loptu na sedam metara, gde se našao vezista iz Gvineje i snažnim udarcem zatreaso mrežu.

57′ – Znatno je brže Partizan igrao od početka drugog poluvremena. U tom ritmu su crno-beli nastavili i posle gola Sume.

59′ – Zapretio je domaćin preko Golizadeha. Njegov šut izblokirao je Urošević.

63′ – Pokušao je Nikolson sa distance, ali je lopta otišla daleko preko gola Stojkovića.

67′ – Suma je probao udarac sa 30 metara. Peneto je uz malo muke zaustavio šut.

75′ – Suma je izuzetno raspoložen i pravi je džoker crno-belih. Posle sjajne akcije po desnoj strani, Gvinejac je utrčao u šesnaesterac, dobio loptu od Sadika, ali gađao pored bliže stative.

79′ – Napali su i domaći po desnoj strani. Busi je probio i šutirao malo pored gola.

84′ – Ponovo je Suma imao priliku. Posle gužve pred golom Šarlroe, vezista crno-belih je opalio po lopti koja je otišla preko prečke.

86′ – Šarlroa je mogao do pogotka posle prekida. Desoleji je šutirao glavom pored stative.

90′ – U završnici utakmice, dve ekipe su igrale oprezno i fokusirale se, pre svega, na odbranu svog gola. Rezultat je ostao ne promenjen i meč odlazi u produžetke.

Šarlroa – Partizan 1:1.

Produžeci

91′ – Promena na startu produžetaka u Partizanu. Vitasa je zamenio Bojan Ostojić.

93′ – Velika šansa za domaće. Busi je ponovo probio po desnoj strani, poslao povratnu do Rezaija, ali je njegov šut sa 10 metara izblokirao Miljković.

97′ – Nova izmena u taboru crno-belih. Umesto Natha ušao je Aleksandar Šćekić.

102′ – Nešto konkretniji Belgijanci od starta produžetaka. Rezai i Morioka zapretili su dva puta u dva napada.

105′ – Do kraja produžetka nije bilo šansi.

Šarlroa – Partizan 1:1 (kraj prvog produžetka)

106′ – Počeo je drugi produžetak!

108′ – Goool! Šarlroa vodi sa 2:1, golom Kaveha Rezaija iz slobodnog udarca! Domaći su dobili prekid zbog igranja rukom Ostojića. Iranac je namesti loptu na ivicu šesnaesterca i maestralnim udarcem pogodio od stative.

111′ – Promena u Partizanu. Umesto Asana na terenu je mladi Denis Stojković.

115′ – Mogli su crno-beli do novog izjednačenja. Posle kornera sa leve strane, Urošević je probao glavom, ali je lopta otišla pored stative.

118′ – Pokušavao je Partizan svim silama da odvede meč u penale, ali su se domaći dobro branili i sačuvali prednost.

Šarlroa – Partizan 2:1 (kraj)