LE: Kraj za Muru i Lokomotivu

Slovenačka Mura i hrvatska Lokomotiva eliminisane su u četvrtak iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

PSV Ajndhoven

Catherine Ivill Getty Images Sport

Za Muru i Lokomotivu takmičenje u Evropi ove sezone završeno je u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Oba tima doživela su ubedljive poraze, Mura kod kuće od PSV Ajndhovena, a Lokomotiva u gostima od Malmea.

Malme je do poslednjeg kola kvalifikacija došao pobedom protiv Lokomotive 5:0.

Tri gola Šveđani su dali u prvom poluvremenu. Dva puta je mrežu Lokosa tresao Isak Telin, u petom i 17. minutu, a na 3:0 povisio je nakon pola sata igre Adi Nalić.

Erik Larson je povisio na 4:0 a konačan rezultat postavio je u 72. minutu Soren Rieks koji je bio asistent za prva dva gola na meču.
Mura je dočekala PSV Ajndhoven i izgubila 1:5.

Poveo je holandski predstavnik u 17. minutu preko Malena, ali je samo četiri minuta kasnije Kouter pogodio za izjednačenje.

PSV je na odmor ipak otišao uz prednost nakon gola Maura Žuniora.
U drugom poluvremenu PSV je rutinski završio posao. Dva gola postigao je Gakpo, a jedan je dodao Malen.

Plasman u završno kolo kvalifikacija obezbedili su i CSKA Sofija koji je rezultatom 3:1 nadigrao B36 Toršavn, CFR Kluž koji je minimalnom pobedom nadigrao Đurgarden, Seltik koji je takođe sa 1:0 pobedio Rigu, te Rozenborg koji je bio bolji od Alanje 1:0.