Getty Images/Stuart Franklin

24.09.2020 | 21.54 > 23:08

Sarajevo preko Budućnosti do Seltika, Zrinjski ispao

Fudbaleri Sarajeva imali su više snage, koncentracije i sreće, pa su posle velike borbe, pobedili Budućnost sa 2:1. Šampion Bosne i Hercegovine će u poslednjem krugu kvalifikacija za mesto u grupnoj fazi Lige Evrope, igrati protiv Seltika.

FK Sarajevo

Printscreen Twitter FK Sarajevo

Utakmica je počela da ne može bolje po Sarajevo, a gore za Budućnost. Posle samo pet minuta, Amar Rahmanović je pobegao po desnoj strani, dobro je centrirao, Miloš Dragojević nije uspeo da primiri loptu, ona je pala na nogu Benjamina Tatara, najboljeg igrača Sarajeva, koji je nedavno dobio poziv u reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Tatar je mirno realizovao zicer za 1:0.

U tom trenutku, taktika koju je pripremila Budućnost srušila se kao kula od karata, jer je bilo kristalno jasno, da izabranici Mladena Milinkovića moraju da krenu daleko ofanzivnije, jer je gol bio neophodan kako bi se nastavila borba za mesto u poslednjem krugu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ono što je bilo dobro je što su Podgoričani uspeli da zaustave Sarajevo da na krilima brzog gola, napravi dodatni pritisak i već u prvom delu meča stigne do kapitalne, ili ti nedostižne prednosti. Veliki posao u 20. minutu je odradio Miloš Dragojević koji je uspeo da odbrani pravi projektil Benjamina Tatara iz srca kaznenog prostora.

Pomenuti Rahmanović je u završnici prvog poluvremena zaslužio crveni karton jer je namerno nagazio po leđima Bogdana Milića, ali je na kraju samo opomenut žutim kartonom.

Kada se očekivao kraj prvog poluvremena, Budućnost je sjajnom akcijom stigla do izjednačenja. Asistent je bio Vasilije Terzić, a strelac Panajotis Moraitis, grčki internacionalac, koji je postigao prvi gol u sezoni.

Posle desetak minuta igre u nastavku Budućnost je mogla do vođstva, ali je Vasilije Terzić izgubio duel jedan na jedan sa golmanom Sarajeva, Vladanom Kovačevićem. Kazna za promašaj stigla je u 70. minutu, kada je engleski internacionalac u sastavu Sarajeva, Fanimo iskoristio asistenciju Selmira Pidra za 2:1.

Nedugo zatim pojavila se nova i to velika nada za Budućnost, jer je Amar Rahmanović, koji je u prvom poluvremenu zaslužio crveni karton, dobio drugi žuti, pa je ipak napustio teren. Podgoričani su imali dvadesetak minuta da sa igračem više stignu do izjednačenja.

Imali su inicijativu, nastojali su da stignu do gola rivala, ali nisu uspeli da stvore pravu priliku za izjednačenje. Na kraju, kao što su mnogi najavljivali, odlučile su nijanse, a pomenute nijanse su bile na strani šampiona Bosne i Hercegovine.

Sarajevo će u poslednjem krugu kvalifikacija za mesto u grupnoj fazi Lige Evrope igrati protiv Seltika koji je kao gost, golom u poslednjim minutama meča pobedio Rigu sa 1:0.

Zrinjski iz Mostara je odigrao odlično protiv APOEL-a na Kipru. Nije pokazao respekt prema velikom favoritu na papiru, borio se od prvog do poslednjeg minuta, a na kraju je pao posle izvođenja penala.

Uloga velikog favorita je bila u rukama Kiprana, ali je posle samo desetak minuta igre, vodila ekipa iz Mostara. Strelac je bio Josip Ivančić, na asistenciju Ognjena Todorovića.

Na žalost navijača Zrinjskog, slavlje je trajalo nešto više do 120 sekundi, jer je izjednačenje doneo internacionalac iz Izraela, Omer Atzili. APOEL je poveo sredinom prvog poluvremena kada je Athe Nuhiu pogodio za 2:1.

U tom trenutku, delovalo je da ekipa sa Kipra sigurno ide ka poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope, ali je sredinom drugog poluvremena, Zrinjski u režiji Nemanje Bilbije stigao do izjednačenja.

Golova nije bilo do kraja meča, ni u produžecima, pa je pitanje pobednika rešavano na penal ruletu. APOEL je slavio sa 4:2. Golove su postigli Jensen, Sahar, Al Tamari, De Visenti. Strelci iz Zrinjski, bili su Filiović i Govedarica, a mrežu nisu uspeli da zatresu Ibanjez i Bilbija.

U poslednjem krugu kvalifikacija za mesto u grupnoj fazi Lige Evrope, APOEL će odmeriti snage sa Liberecom koji je sa 2:0 pobedio FCSB, bivšu Steauu.