Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

24.09.2020 | 22.22 > 22:59

Rosoneri se mučili: Čalhanolu srušio Norvežane

AC Milan

Fudbaleri Milana plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope pobedom nad Bodo/Glimtom kod kuće sa 3:2.

Hakan Čalhanolu

REUTERS/Daniele Mascolo

Rosoneri su bili oslabljeni izostankom Zlatana Ibrahimovića, koji je zaražen koronavirusom, i do trijumfa nad Norvežanima morali su posle preokreta.

Najzaslužniji za to bio je turski vezista Hakan Čalhanolu, dvostruki strelac.

Gosti su poveli u 15. minutu preko Junkera, ali je vođstvo autsajdera trajalo svega nekoliko trenutaka.

Praktično već u sledećem napadu Hakan Čalhanolu je projektilom sa 20 metara pogodio pod prečku.

Na preokret se čekalo do 32. minuta. Sjajan napad domaćih po levoj strani i asistenciju petom Čalhanolua golom je krunisao debitant Lorenco Kolombo.

U 50. minutu Turčin je povisio na 3:1, posle uigrane akcije iz kornera i centaršuta Samua Kastiljeha, da bi Bodo u 55. smanjio zaostatak snažnim udarcem sa distance Haugea.

Milan je brzo mogao da reši sve dileme, ali je pogodak Danijela Maldinija poništen zbog ofsajda. Na drugoj strani, u finišu meča, Điđi Donaruma sprečio je novi gol norveškog tima i odlazak u produžetke.

Klub sa San Sira u plej-ofu igra protiv Rio Avea.

Ekipa LASK je do plej-ofa stigla ubedljivim trijumfom protiv Dunajske Strede - 7:0.

Strelci za Austrijance bili su Raguz u šestom i 16, Filipović u 47, Mihorl u 51, Gruber u 53, Balić u 55. i Sabicer u 77. minutu.

Treba istaći da su Slovaci od 48. igrali sa desetoricom zbog isključenja Blekmana.

Bazel je sa 3:2 savladao Anortozis. Dildmer u četvrtom, Kampo u 12. i autogol Hambardzumjana u 21. presudili su Kipranima za koje su golove dali Vrgoč u 45. i Kviltaija u 66.

Anortozis je od 50. ostao sa igračem manje zbog isključenja Okriašvilija, da bi u 88. i igrač domaćih Vonmus dobio crveni karton.

Legija je sa 2:0 dobila Dritu. Pogoci su viđeni u prvom poluvremenu, a postigli su ih Všolek u 24. i Pehart u 43. Oba puta asistent je bio Filip Mladenović.

AEK je rezultatom 1:0 dobio Sankt Galen u Švajcarskoj. Odlučujući gol dao je Oliveira u 71. minutu.

Sporting je golom Tomasa u osmom minutu savladao Aberdin kod kuće minimalnim rezultatom, dok je Rendžers kao gost bio ubedljiv protiv Viljema drugog.

Tavernije u 22. Kent u 25. i Helander u 55. i 71. doneli su trijumf ekipi Stivena Džerarda.