Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

24.09.2020 | 22.26 > 22:29

Vojvodina hrabra, ali poražena nakon produžetaka

FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine poraženi su u Liježu na gostovanju Standardu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Standard je slavio 2:1, nakon produžetaka.

Fudbaleri Standarda savaldali su u Liježu Vojvodinu 2:1 i do odlučujućeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope došli nakon produžetaka. Meč je rešen u prvom minutu prvog produžetka.

Standard je poveo sa bele tačke na startu drugog poluvremena, Bojić je u 75. minutu izjednačio, a kazna za neiskorišćene prilike srpskog tima u finišu meča stigla je u prvom minutu produžetka kada je pitanje pobednika u ovom duelu rešeno.

Prvo poluvreme donelo je po nekoliko zanimljivih prilika na obe strane, ali ne i golove. Nažalost Vojvodine prvo gol videli smo na samom startu drugog dela meča.

Penal je dosuđen za Standard, a siguran je sa bele tačke bio Avenati u 46. minutu.

Nervozno je bilo na obe strane, posebno u redovima gostiju pa je, između ostalih žuti karton dobio i Nenad Lalatović.

Pritiskao je domaćin, imao i nekoliko dobrih prilika, a pred završnih pola sata meča činilo se da je Standard u potpunosti nametnuo svoj stil igre i preuzeo kontrolu.

Ali, ni to nije bio razlog za Novosađane da odustanu i to im se isplatilo u 75. minutu. Kažnjena je greška Karsele i Petar Bojić glavom šalje loptu u mrežu za 1:1.

Krenula je Vojvodina otvorenije nakon gola, u 85. minutu odličnu šansu imao je Čović, ali nije bio precizan, kao ni Bojić nepuna dva minuta kasnije.

Uzalud su bili stalni napadi Vojvodine u finišu, meč je otišao u produžetak.

Već u prvom minutu prvog produžetka domaćin je preko Amalaha došao do novog vođstva. Vojvodina će žaliti i za prilikom iz samog finiša drugog produžetka, ali sigurno ne i za onim što je pokazala u ovom meču.

Standard će u plej-ofu kvalifikacija igrati protiv Fehervara koji je na penale eliminisao Rems. Ako je bio dobar na svom golu tokom meča, Predrag Rajković nije uspeo da se iskaže u penalima, njegovi saigrači izveli su samo tri udarca jer su dva promašili. Emil Rockov sa klupe Fehervata pratio je ovaj duel.