Lala: Potcenili nas, pa jedva izvukli živu glavu

Europa League 25. sep 20208:57 > 8:59
FK Vojvodina

Trener Vojvodine Nenad Lalatović žali zbog poraza od Standarda, za koga tvrdi da je potcenjivački ušao u meč sa njegovim timom.

Lale su izgubile u Liježu od favorizovanog protivnika u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope posle velike borbe i produžetaka sa 2:1.

Mislim da su nas malo potcenili. I novinari ovde i Standard. Pre utakmice su nas doživljavali kao da igraju protiv male Vojvodine. A slavili su posle meča kao da su igrali protiv velike Vojvodine. Jedan veliki Standard, sa tolikim budžetom, kako se raduje, kako kupuje vreme, kako neće da ubaci loptu u igru, kako su se uplašili. Uplašili su se Vojvodine. Jedva su izvukli živu glavu„, istakao je Lalatović

Standard je poveo golom Avenatija iz penala u 47. minutu. Bojić je izjednačio u 75. i odveo meč produžetke, gde je Amala u 91. doneo trijumf domaćima.

Moji momci su zaslužili bar penale. Hrabro su igrali. Gledao sam utakmice belgijskog prvenstva i video da niko ne sme da napadne poslednju liniju Standarda. A mi smo imali hrabrosti da napadnemo. Kao i protiv Crvene zvezde i Partizana. Mi se toga ne plašimo. Ja kao trener nemam strah ni od jedne ekipe. Nama je svejedno protiv koga igramo. Na kraju, poslednjih pet minuta je visio gol. Njihov golman je u poslednjem minutu odbranio stopostotnu šansu„, rekao je Lalatović i dodao:

Standard je veliki klub, njihova dva igrača zarađuju kao ceo moj tim, ali Standard nije bio bolji danas. Čak smo mi imali bolje šanse. Primili smo taj gol iz penala, da l je bio ili nije – ne znam. Ali ta dva gola i loša postavka mojih igrača su odlučili„.

Podsetimo, i Partizan je izgubio u Belgiji posle produžetaka identičnim rezultatom. Bolji od crno-belih bila je Šarlroa.