Getty Images/Stuart Franklin

01.10.2020 | 18.23 > 20:53

Katai i Falčineli srušili Jermene: Zvezda u Ligi Evrope

FK Crvena Zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope pobedom u plej-ofu kvalifikacija nad Ararat-Jermenijom u Nikoziji rezultatom 2:1.

Crvena zvezda

FK Crvena zvezda

Srpski šampion će četvrtu godinu zaredom igrati "evropsku jesen" zahvaljujući Aleksandru Kataiju i Dijegu Falčineliju, koji su golovima u 45. i 60. minutu srušili jermenskog prvaka.

Jedini strelac za tim iz Jerevana bio je Mailson Lima u 72. minutu.

Zvezda se dve nedelje posle ispadanja od Omonije u kvalifikacijama za Ligu šampiona vratila na stadion GSP u Nikoziji (pomereno domaćinstvo iz Jerevana zbog ratnog stanja u Jermeniji). Ovoga puta ishod je bio znatno bolji po tim Dejana Stankovića.

Crveno-beli su slovili za favorita protiv kluba koji je osnovan pre tri godine, ali su tu ulogu teškom mukom opravdali.

Imali su Beograđani inicijativu od starta utakmice, kontrolisali su dešavanja na terenu, međutim, nedostajalo im je kreativnosti pred golom organizovanog rivala.

Posle nekoliko polušansi, prva prava prilika pred golom Ararata viđena je kod udarca Kataija u 33. minutu.

Taj udarac završio je u spoljnjem delu mreže, ali se ispostavilo da je predstavljao najavu onoga što će uslediti u finišu poluvremena.

Zvezdin napadač je krenuo u slalom kroz sredinu, nanizao nekoliko igrača pred šesnaestercom, i na kraju u padu pogodio levi ugao za vođstvo na velikom odmoru.

U istom ritmu igralo se i od starta drugog dela, a Zvezda je nešto konkretniju partiju krunisala novim pogotkom. Bio je to odličan napad po desnoj strani, Ivanić je centrirao na prvu stativu, gde je utrčao Falčineli i glavom pogodio dalji ugao.

Italijanski napdač je nedugo zatim propustio veliku šansu da povisi rezultat na 3:0 i reši sve dileme oko pobednika, pa je već u sledećem napadu stigla kazna.

Sevnula je brza kontra Ararata, Otubanja je izbio sam pred Borjana, koji je njegov udarac odbranio, ali je Lima natrčao na odbitak i pogodio mrežu.

Usledili su trenuci u kojima je srpski tim strepeo za trijumf.

Nalet Jermenima u narednim minutima bio je oštar, mogli su lako i do izjenačenja, ali je odbrana Zvezde izdržala za plasman u grupe Lige Evrope.

Tok meča sa GSP stadiona mogli ste da pratite uz naš sajt.

Sastavi:

Crvena zvezda (4-1-4-1): Borjan - Gajić, Pankov, Degenek, Rodić - Nikolić - Ben, Kanga, Ivanić, Katai - Falčineli

Ararat-Jermenija (4-2-3-1): Čupić – Alemao, Meneses, Vakulenko, Humanes – Sanogo, Šahinijan - Gufran, Narsing, Lima – Martinez

Utakmica je počela!

3' - Agresivno su oba tima počela meč. Igra se odvija uglavnom na sredini terena.

5' - Probali su Jermeni preko kontra-napada da ugroze crveno-bele, ali je Borjan pravovremeno istrčao.

8' - Prvi udarac ka golu imao je Ararat, ali je Lima sa 15 metara šutirao pored leve stative.

10' - Dobar napad Zvezde po levoj strani. Rodić je centrirao do Falčinelija, koji je glavom sa desetak metara šutirao pravo u Čupića.

13' - Period nešto konkretnije igre srpskog tima. Pokušavali su Rodić i Ivanić sa distance, međutim, nedovoljno precizno.

18' - Mogao je Ararat do vođstva. Alemao je sjajno probio po desnoj strani, ali je u odsudnom momentu poslao netačan pas na drugu stativu i prokockao veliku šansu za svoj tim.

21' - Pokušava jermenski klub maksimalno da uspori ritam utakmice. Zbog odugovlačenja prilikom jednog prekida, stigla je i opomena od strane sudije Sidiropulosa.

24' - Istrčao je Čupić neoprezno sa svog gola, Kanga je u uglu stigao do lopte pre njega i ubacio ju je na sedam metara. Sve završeno udarcem Ivanića glavom preko prečke.

25' - Najbolja šansa za Zvezdu! Kanga je poslao loptu preko odbrane do Ivanića, čiji prijem nije bio najbolji, pa je Čupić istrčao i intervenisao.

28' - Prvi žuti karton na meču dobija Milan Rodić zbog oštrog prekršaja.

33' - Fantastična prilika za Kataija. Ben je ubacio loptu na desnu stativu, ali je Katai malo kasnio i iskosa pogodio spoljni deo mreže.

40' - Probio je Katai po levoj strani, šutirao snažno, međutim, Čupić je dobro reagovao.

42' - Snažno pritiska Zvezda u finišu poluvremena. Jermeni se organizovano brane i sprečavaju ozbiljniju šansu.

44' - Pokupio je Kanga odbitak i šutirao sa 20 metara, lopta je završila pored desne stative.

45' - Goool! Zvezda vodi 1:0, golom Aleksandra Kataija! Krenuo je Zvezdin napadač u slalom kroz sredinu, nanizao nekoliko igrača pred šesnaestercom, i na kraju u padu pogodio levi ugao!

Ararat-Jermenija - Crvena zvezda 0:1 (poluvreme)

Aleksandar Katai

Počelo je drugo poluvreme!

49' - Trener Zvezde Dejan Stanković dobio je žuti karton zbog prigovora.

51' - Raspoložen je Katai za igru. Ovoga puta je sjajno gađao sa distance, ali je Čupić odličnom paradom sproveo loptu u korner.

53' - Poput prvog poluvremena, i uvodni minuti drugog protiču u sporijem ritmu i nepovezanoj igri na obe strane.

56' - Javnu opomenu zaradio je i Ivanić, pošto je faulirao Alemaoa.

60' - Goool! Zvezda vodi sa 2:0, strelac je Dijego Falčinleli! Bio je to odličan napad po desnoj strani, Ivanić je centrirao na prvu stativu, gde je utrčao italijanski napadač i glavom pogodio dalji ugao.

65' - Prva izmena u Zvezdi. Umesto Gelora Kange u igru je ušao Njegoš Petrović.

67' - Lukavo je probao Ivanić, gađao iskosa sa leve strane bliži ugao, ali je Čupić bio dobro postavljen.

71' - Ogromnu šansu imao je Falčineli da reši sve dileme oko pobednika. Neometan je izašao pred Čupića, ali je šutirao direktno u golmana.

72' - Gol! Ararat-Jermenija smanjuje zaostatak na 2:1, strelac je Lima! Posle promašaja Falčinelija, sevnula je brza kontra Jermena, Otubanjov udarac u situaciji jedan na jedan odbranio je Borjan, ali je na loptu natrčao Lima i pogodio praznu mrežu.

74' - Katai je lako mogao da vrati dvostruku prednost crveno-belima, šutirao je snažno levom nogom, ali je Čupić ponovo dobro intervenisao.

77' - Rasplamsala se borba u tim trenucima. Jermeni su znatno konkretnije napali gol Borjana i preuzeli inicijativu.

81' - Nastavlja Ararat sa napadima, ali Zvezdina odbrana odoleva.

82' - Marko Gobeljić je ušao umesto El Fardua Bena kako bi se pojačao defanzivni blok.

85' - Ista slika viđena je i u finišu utakmice, ali kako se meč bliži kraju tako i opada tempo napada Ararata i Zvezda sve lakše izlazi na kraj.

90' - Bez promene rezultata u finišu utakmice.

Ararat-Jermenija - Crvena zvezda 1:2 (kraj)