Dinamo na krilima Gavranovića i Ademija do Lige Evrope

Europa League 1. okt 202020:46 > 20:56
Getty images/Dan Mullan

Šampion Hrvatske Dinamo iz Zagreba plasirao se u Ligu Evrope, pošto je u plej-ofu u Zagrebu savladao estonsku Floru 3:1.

Modri nisu briljirali u ovim kvalifikacijama, pa ni u samom plej-of meču protiv estonskog tima. Ali su ostvarili najvažniji cilj, plasirali se u grupnu fazu nekog takmičenja pod pokroviteljstvom UEFA treći put zaredom i samo jednom u ovoj deceniji nije uspeo da dočeka jesen u Evropi.

Protiv Flore krenuli su Zagrepčani ofanzivno i brzo došli do dva gola. Gavranović je u 11. minutu doveo domaćina u vođstvo, a 15 minuta kasnije Ademi je duplirao prednost na asistenciju Marija Gavranovića.

Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor i tada se verovalo da je plasman u Ligu Evrope već obezbeđen. Ali u 65. minutu Sinjavskij smanjuje na 2:1 i unosi element drame u poslednju trećinu ovog susreta. Ipak, sve dileme razrešio je drugim golom Ademi u 87. minutu za konačnih 3:1.

Dinamo će u žrebu za grupnu fazu, koji je na programu u petak u Nionu od 13 časova, biti u drugom šeširu.