Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

01.10.2020 | 21.52 > 22:07

Rijeka u Ligi Evrope, Seltik slavio u Zenici

Novi plasman u Ligu Evrope zabeležila je Rijeka, koja je na gostovanju favorizovanom Kopenhagenu slavila minimalnim rezultatom. Sarajevo nije uspelo u Zenici da napravi podvig protiv Seltika.

HNK Rijeka

REUTERS/Antonio Bronic

Četvrtfinalista od prošle sezone i tim koji je tek posle produžetaka ostao bez polufinala, nije uspeo da se plasira u grupnu fazu. Meč u Kopenhagenu odlučio je autogol. U 20. minutu mrežu sopstvenog tima zatresao je Arikersen i na taj način Riječane odveo do Lige Evrope.

Tom pogotku prethodio je neverovatan splet okolnosti, a kako je sve izgledalo pogledajte na linku ispod.

Ovo je Rijeci četvrti plasman u grupnu fazu Lige Evrope u ovoj deceniji, a prvi posle tri godine i žreb u Nionu dočekaće iz četvrtog šešira.

Sarajevo je žarko želelo da ispiše istoriju kluba, ali i čitavog fudbala u Bosni i Hercegovini i postane prvi klub iz te države koji je učestvovao u Ligi Evrope. Međutim, i pored jake želje ipak se nije moglo preko Seltika. Trofejni škotski klub na kraju je slavio 1:0 golom Eduarda u 70. minutu i tako raspršio snove Sarajlija.

Seltik će u žrebu u Nionu, koji je na programu u petak od 13 časova biti najverovatnije u drugom šeširu, sa minimalnim šansama da upadnu u prvi.