Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

01.10.2020 | 22.49 > 23:01

Het-trik Kejna + Lo Selso x2 = sedmica Spursa za LE

Tottenham Hotspur

Londonski Totenhem opravdao je ulogu favorita u meču plej-ofa protiv Makabi Haife ubedljivom pobedom 7:2, uz sjajnu partiju Đovanija Lo Selsa i efikasnog kapitena Harija Kejna.

Harry Kane

Clive Rose/Getty Images

Već od drugog minuta bilo je jasno kako će se meč odvijati. Ben Dejvis pronašao je Harija Kejna, koji je rutinski uradio ono što najbolje radi, zatresao mrežu za 1:0. Ipak, Izraelci su pokazali da nisu došli u London samo na izlet, već su uspeli da dođu do izjednačenja a strelac je u 17. minutu bio Čeri.

Taj gol samo je razljutio četu Žozea Murinja i od 21. do 40. minuta postigli su tri gola. Lukas Moura na asistenciju Bergvajna, a potom i dva gola u tri minuta od 37. do 40. minuta Đovanija Lo Selsa za ogromnih 4:1 na poluvremenu.

Prvi gol u drugom poluvremenu postižu gosti. U 51. iz penala precizan je bio Rukavitsja. A onda samo četiri minuta kasnije penal za Spurse, a precizan je bio Hari Kejn. U 74. minutu Kejn kompletira het-trik na asistenciju Bergvajna. Druga zvezda večeri Lo Selso na poluvremenu je zamenjen a u igru je ušao posle dužeg vremena Dele Ali, koji je u nadoknadi vremena sa bele tačke postavio konačnih 7:2. Spursi će biti u prvom šeširu na žrebu u Nionu koji se održava u petak od 13 časova.

Ostali rezultati: Kluž - KuPS 3:1, Šarlroa - Leh 1:2, Slovan Liberec - APOEL 1:0, Malme - Granada 1:3, Rozenborg - PSV 0:2, Hapoel Ber Ševa - Viktorija Plzenj 1:0, Dinamo Bres - Ludogorec 0:2, Legija - Karabag 0:3, Standard - MOL Fehervar 3:1, Bazel - CSKA Sofija 1:3, Dandalk - KI Klaksvik 3:1, Jang Bojs - Tirana 3:0, AEK - Volfsburg 2:1, Rendžers - Galatasaraj 2:1, Sporting - LASK 1:4.