01.10.2020 | 23.53

Tragičar Borevković: AC Milan preko penal drame u LE!

AC Milan

Portugalski predstavnik Rio Ave nije uspeo da eliminiše slavni Milan i plasira se u grupnu fazu Lige Evrope, iako je posle preokreta sve do 120. minuta vodio sa 2:1, da bi Toni Borevković skrivio penal i omogućio Rosonerima da izbore jedanesterce, gde su posle 24 penala i velike drame prošli dalje.

AC Milan

Getty Images/Marco Luzzani

Iako oslabljena bez Zlatana Ibrahimovića (Kovid-19) i Ante Rebića (suspenzija) ekipa Milana bila je apsolutni favorit u ovom duelu. Na kraju je prošla dalje, ali u fudbalskoj režiji u kojoj bi pozavideo i Alfred Hičkok.

Posle 0:0 na poluvremenu u Portugalu, fudbaleri Milana poveli su na startu drugog poluvremena golom mladog belgijskog defanzivca Aleksisa Saelemaekersa u 51. minutu.

Međutim, Portugalci se nisu predavali i preko Fransiska Žeraldesa u 72. minutu stižu do izjednačenja.

Usledili su produžeci i već u prvom minutu napadač iz Angole Želson Dala sjajnim udarcem dovodi Rio Ave u vođstvo.

Izgledalo je da će Portugalci stići do istorijskog uspeha jer se rezultat nije menjao sve do poslednjeg 120. minuta kad je mladi hrvatski defanzivac Toni Borevković neshvatljivo igrao rukom i skrivio jedanaesterac. Istovremeno je momak iz Slavonskog Broda dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Siguran realizator najstrože kazne bio je Hakan Kalhanoglu za 2:2.

Usledili su penali i svih deset izvođača u prvoj seriji bilo je precizno, pa su krenule pojedinačne serije izvođenja jedanesteraca. Svi su bili sigurno do 15-tog izvođača kad su počeli i jedni i drugi da promašuju. Rio Ave je nekoliko puta imao priliku da poslednjim penalom slavi prolaz, ali nije. Promašila su i oba golmana. Konačno, u 12-toj seriji, posle 24 penala, prošla je ekipa Stefana Piolija i pobedila sa 9:8!

Na ovom meču prvi put starter u jednoj takmičarskoj utakmici u dresu Milana bio je Danijel Maldini, sin i unuk dvojice legendi Rosonera i svetskog fudbala, Paola i Ćezarea Maldinija.