Poraz Zvezde od Hofenhajma, Stanković isključen

Fudbaleri Crvene zvezde porazom od Hofenhajma otvorili su sezonu u Ligi Evrope.

Aleksandar Katai

Alex Grimm, Getty Images Sport

Hofenhajm je u prvom kolu Lige Evrope, u Grupi L, na svom terenu savladao Crvenu zvezdu rezultatom 2:0. Strelac prvog gola bio je Kristof Baumgartner u 63. minutu. Pobedu domaćih potvrdio je Manus Dabur u nadoknadi vremena.

Meč je obeležilo i isključenje Dejana Stankovića nakon što je njegov tim primio gol.

Nakon što se oslobodila početnog pritiska Hofenhajma, Crvena zvezda je dobro odrađivala posao u odbrani, kao i na sredini terena. Jedna greška Sanoga sredinom prvog dela meča nije koštala Zvezdu primljenog gola, a imao je mnogo sreće i Degenek u 45. minutu kada je posle njegovog bloka na samoj stativi lopta otišla u korner iako je jednako lako mogla da ode i u mrežu.

Imala je i Zvezda svoje prilike u prvom delu meča, uglavnom preko Falćinelija, ali je zicer nakon ubačene lopte Rodića promašio Spiridonović.

Tek što je počelo drugo poluvreme, na dodavanje Milunovića mladi Eraković poslao je loptu u mrežu, ali je ovaj pogodak poništen zbog ofsajda.

Činilo se od početka drugog dela meča da su igrači Crvene zvezde nervozniji nego u prvom delu meča, a onda je u 63. minutu stigao i gol.

Brzo je tekla akcija, Baumgartner je iz prve šutirao iz kaznenog prostora i matirao Borjana.

Kao da primljen gol nije bio dovoljan problem za Crvenu zvezdu, Dejan Stanković ušao je u žustru raspravu sa četvrtim sudijom oko toga da li je akciji prethodio faul domaćih na sredini terena. Napustio je Stanković teren i otišao da pogleda snimak sa svojim pomoćnikom u tunelu. Prvi žuti karton Stanković je dobio kada se sa sudijom raspravljao oko prekršaja nad Falćinelijem.

Ni pet izvršenih izmena nije donelo promenu u igri Crvene zvezde, a nije bilo ni promene rezultata. Poslednjih desetak minuta protekli su u znaku domaćina koji je kontrolisao dešavanja na terenu, mudro "krao" po par sekundi gde god je mogao i na kraju uspeo u nameri da sačuva pobedu.

I ne samo da su pobedu sačuvali, već su je učinili uverljivijom. Bezvoljno je odreagovala odbrana Zvezde, Milunović je slabo izbacio loptu i Dabur to koristi da matira Borjana za 2:0. Igrao se treći minut nadoknade vremena.

U drugom meču Grupe L, Liberec je bio bolji od Genka i slavio je rezultatom 1:0. Ovaj duel rešen je golom koji je u 29. minutu postigao Abdula Jusuf.

U drugom kolu, Crvena zvezda će sledećeg četvrtka biti domaćin Liberecu, a Hofenhajm će u goste Gentu.

Tok meča:

90+2' GOOOL - Bezvoljno je odreagovala odbrana Zvezde, Milunović je slabo izbacio loptu i Dabur to koristi da matira Borjana za 2:0.

90+1' - Kontroliše Hofenhajm dešavanja na terenu, a Zvezdi ostaju još četiri minuta nade da će uspeti da dođe do gola.

85' - Na terenu je umesto Falćinelija Milan Pavkov, a umesto Gajića Veljko Simić.

78' - Dvostruka izmena u Hofenhajmu. Henes na teren šalje Brauma Larsena umesto Belforda i Bebou umesto strelca jedinog gola na utakmici Baumgartnera.

78' - Odlična prilika za Baumgartnera, blokirali su igrači Zvezde ovaj pokušaj.

75' - Trostruka izmena u Crvenoj zvezdi. Sanoga je zamenio Petrović, umesto Kataija je na terenu Vukanović, a Ben je ušao umesto Spiridonovića.

71' - Korner je izvela Crvena zvezda, u sjajnoj prilici je bio Sanogo koji prigovara sudiji da su ga dvojica igrača držala za dres. Nema ništa od toga sem što Zvezdi ostaje da žali za propuštenom dobrom priliku.

68' - Žuti karton za Sanoga.

Dejan Stanković

64' - Bune se iz Zvezde, smatraju da je golu prethodio faul domaćin na sredini terena. Dejan Stanković je nakon rasprave sa sudijom izašao u svlačionicu da pogleda snimak sa svojim saradnikom. Stanković je prvo dobio žuti karton u 53. minutu kada se bunio zbog prekršaja koji je dosuđen Falćineliju, a drugi zbog toga što je nastavio raspravu sa četvrtim sudijom nakon primljenog gola. Start možda jeste bio oštriji, ali bio je na loptu i nema ovde reči o faulu.

63' GOOOL - Vodi Hofenhajm. Baumgartner precizno i snašno šalje loptu u mrežu.

60' - Brani Borjan, presekao je golman Crvene zvezde loptu koja je bila upućena Baumgartner koji se buni zbog dosuđenog faula nad golmanom gostiju.

53' - Buni se Stanković zbog prekršaja koji je dosuđen Falćineliju. Moraće Falćineli da se smiri, napravio je već nekoliko prekršaja od početka drugog poluvremena i konstantno ulazi u rasprave sa sudijim očigledno zaboravljajući da već ima žuti karton.

52' - Uspeva Zvezda da se odbrani od učestalih pokušaja domaćina.

46' PONIŠTEN GOL - Poslao je Eraković loptu u mrežu nakon dodavanja Milunovića, ali sudija je poništio ovaj gol. Nisu u Zvezdi zadovoljni ovom odlukom, ali moraće da se pomire sa njim.

46' - Nastavljen je meč. Dve izmene napravio je trener Hofenhajma. Umesto Mijata Gaćinovića na terenu je Gajger, a Griliča je zamenio Samaseku. Dejan Stanković nije menjao ništa.

Poluvreme - Bio je Hofenhajm nešto bolji i sigurniji rival u prvih 45 minuta, ali neće ni Dejan Stanković imati mnogo toga da zameri svojim igračima koji su se uz sitne greške u finišu prvog dela meča dobro branili, a uspeli su i sami da naprave nekoliko dobrih prilika.

45+1' - Imao je Dabur još jedan pokušaj, ali na odmor idemo uz rezultat 0:0.

45' - Mnogo sreće za Zvezdu. Dabur je pogodio stativu nakon greške Sanoga u toku jedne duže akcije domaćih. Rizično je loptu pokušao da vratio Sanogo. Imao je sreće i Degenek pri bloku ove lopte koja je jednako lako mogla da ode i u mrežu.

44' - Dobra prilika da Zvezda izgradi napad, ali sudija prekida akciju, zbog visoko podignutog lakta u građenju Falćineli dobija žuti karton.

43' - Zanimljiv pokušaj Hofenhajma, ali Borjan reaguje na vreme i prolazi ova akcija Hofenhajma bez veće opasnosti za crveno-bele.

41' - Odličnu loptu Rodić je dodao do Spiridonovića, ali on ne uspeva dobro da zahvati loptu na samoj liniji peterca. Instinktivno je defanzivac domaćih podigao nogu i blokirao loptu i tako sačuvao svoj gol.

36' - Odličan pas Kataija, Falćineli šalje loptu preko gola.

35' - Odlična prilika za Crvenu zvezdu, neprecizan je bio Falćineli, ali na odbitak nije pritrčao Katai. Ostaje 0:0.

24' - Prekršaj je u kaznenom prostoru napravio Sanogo, ali sudija je ocenio da nije bilo razloga da se sudi najstroža kazna što su igrači domaćih tražili.

21' - Greška Crvene zvezde na sredini terena, ali pokušaj Baumgartnera brani Borjan. Odbranila se Zvezda i nakon kornera, ali napadi doamaćih ne prestaju.

18' - Propala je kontra crveno-belih, nije stigao Falćineli do lopte.

17' - Sloboda udarac za Crvenu zvezdu sa nešto više od 30 metara od gola, Nikolić je ubacio lopta u kazneni prostor domaćih, ali je Milunović bio u ofsajdu.

16' - Pokušava Hofenhajm, ima više loptu u nogama, ali nema panike u odbrani Crvene zvezde koja uspešno otklanja sve opasnosti ispred svog gola. Pokazuju crveno-beli i da nisu došli samo da se brane i nisu retki ni njihovi izlasci na polovinu Hofenhajma.

11' - Ne odustaju domaći od napadačkog stila, izveli su prvi korner, ali je Milunović bio najviši u skoku i otklonio je opasnost ispred gola Milana Borjana.

8' - Ofanzivnije je u meč ušao Hofenhajm, ali i Crvena zvezda kreće ka golu rivala. Pokušao je Falćineli, ali nije bio precizan.

2' - Prva prilika na utakmici i to za domaćina. Rudi je bio u dorboj poziciji, ali je šutirao prilično daleko preko gola.

Sat vremena pred početak utakmice poznati su i sastavi u kojima će ekipe izaći na teren.

Hofenhajm:

Bauman - Rudi, Poš, Vout, Akpoguma, Sesenjon - Baumgarter, Griliš, Gaćinović - Dabur, Belford.

Crvena zvezda:

Borjan - Eraković, Milunović, Degenek - Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić - Spiridonović, Katai - Falćineli.

I pored manjih problema sa povredom, Dejan Stanković je u starnih 11 uvrstio Kataija.

Na klupi za rezerve crveno-belih su: Popović, Ćopić, Šankov, Pavkov, Petrović, Simić, Gavrić, Ben, Radulović, Gobeljić, Vukanović i Krstović.

Glavni arbitar na utakmici biće španski sudija Alehandro Ernandez. Pomagaće mu takođe Španci – Hoze Naranjo i Teodor Sobrino.