Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

29.10.2020 | 17.46 > 20:45

Zvezdina petarda odjeknula u tišini Marakane

FK Crvena Zvezda

Crvena zvezda upisala je protiv Libereca najubedljiviju pobedu u grupnoj fazi nekog evropskog takičenja i slavila 5:1 u meču drugog kola Grupe L Lige Evrope.

FK Crvena zvezda

Na stadionu 'Rajko Mitić' Crvena zvezda je savladala Slovan Liberec 5:1 i tako došla do prve pobede u novoj sezoni.

Odličan meč je odigrala Crvene zvezda i malo je toga što se može prigovoriti izabranicima Dejana Stankovića u ovoj utakmici. Jedinu grešku crveno-beli su platili golom. Uz odličnu igru, treba istaći i nekoliko veoma sigurnih intervencija Milana Borjana.

Odlično prvo poluvreme odigrala je Crvena zvezda. Lako je sve vreme po krilu prolazio Ivanić koji je stvarao prilike saigračima.

Oba gola u prvom poluvremenu za crveno-bele postigao je Elfardu Ben.

Prvi gol videli smo već u sedmom minutu. Ivanić i Rodić odlično su reagovali u kaznenom prostoru rivala, Ben još bolje.

Drugi gol Zvezda je postigla u 21. minutu. Rodić je poslao dugu loptu sa centra, Ivanić odlično reagovao i sa aut linije je vratio perfektno za Bena koji trese mrežu.

Imala je Crvena zvezda još nekoliko odličnih prilika u prvom poluvremenu. Falćineli je promašio dobru priliku iz blizine, Ivaniću je lopta skliznula za zicer, a Katai je pogodio stativu.

Greška Seku Sanoga sukupo je u finišu prvog dela meča koštala Crvenu zvezdu. Prvo je, umesto da samo izbaci loptu nakon što je Borjan boksovao, Sanogo dodao loptu rivalu, ispao je iz odbrane i Matušek je smestio loptu iza Borjanovih leđa.

Tek što je počelo drugo poluvreme u strelce se upisuje Gajić. Katai je potegao kontru, proigrao na ivici šesnaesterca Bena koji se malo zaigrao, ali je Gajić odlično pratio i postigao treći gol za domaće u ovom meču.

Kao da je sjajna odbrana Borjana u 61. minutu dodatno razmrdala crveno-bele. Za manje od dva minuta dva gola u mreži Libereca. Prvo magija Kataija koji je fenomenalno istrčao, izgradio poziciju i još bolje šutirao, a zatim i dobar potez glavom Falćinelija za velikih 5:1 za crveno-bele na isteku 69. minuta meča.

U drugom meču grupe, Hofenhajm je sigurno slavio na gostovanju Gentu 4:1.

Ovaj duel počeo je promašenim penalom za domaće u 13. minutu. Neprecizan je bio Jeremčuk. Priliku da se oprobaju sa bele tačke dobili su i gosti, a za vođstvo Hofenhajma precizan je bio Belfodil. Griliš je povisio na 2:0 u 52. minutu, a na 3:0 povisio je Mijat Gaćinović koji je u igru ušao u 68. minutu, a gol je postigao samo pet minuta kasnije. Počasno gol za goste u trećem minutu nadoknade je postigao Kleindenst. Ni tu ovom meču nije bio kraj, odmah je uzvratio Hofenhajm preko Dabura za konačnih 4:1.

Crvena zvezda će u trećem kolu, 5. novembra dočekati Gent. Liberec će u goste Hofenhajmu.

Hofenhajm je sa šest bodova prvi u grupi, Crvena zvezda i Liberec imaju po tri, ali je Zvezda druga zbog bolje gol razlike. Gent je poslednji bez bodova.

Tok meča:

90+4 - GOL - Dabur postavlja konačan rezultat - Gent 1 - 4 Hofenhajm.

90+3' - GOL - Gent preko Klejdinsta smanjuje na 3:1.

87' - Kontroliše Zvezda dešavanja na terenu, i dalje napada, ali i dalje se organizovano i disciplinovano i brani.

73' - GOL - Mijat Gaćinović postigao je treći gol za Hofenhajm.

69' - GOOOL! - Falćineli je najbolji u skoku i pogađa za velikih 5:1.

67' - GOOOL! - Fenomenalni Katai pogađa za 4:1. Kako je samo istrčao Katai ovu akciju, napravio sebi prostor i odlično šutirao. Sjajan gol!

61' - Sudija je procenio da je Milunović napravio prekršaj. Dobio je Liberec slobodan udarac ipsred samog kaznenog prostora. Odličan udarac još bolje brani Milan Borjan.

58' - Kakvu je priliku propustila Zvezda. Katai je praktično bio sam, ali Matušek ga je stigao, zasmetao mu i dao šansu svom golmanu da sačuva mrežu.

52' - GOL - Vodi Hofenhajm na gostovanju Gentu 2:0. Strelac je Griliš.

50' - GOOOOL - Krenuo je Katai, lepo dodao do Bena koji komplikuje, ali lepo sve prati Gajić i još lepše pogađa za 3:1. Prvi gol Gajića u evropskim mečevima u dresu Crvene zvezde.

46' - Nezgodno je doskočio Borjan nakon jedne intervencije, ali sve će biti u redu sa golmanom crveno-belih.

Poluvreme - Bolja je bila Crvena zvezda, ali skupo je platila grešku Seku Sanoga u jednom od retkih napada Libereca. Na poluvremenu, uz dva gola Bena i jedan Matušeka za goste, Crvena zvezda vodi 2:1.

44' - Promašio je Ivanić zicer. Ponovo je Zvezda prošla po krilu, Ben je dobro reagovao i vratio loptu u centar kaznenog prostora, ali nije Ivaniću dobro 'legla' ta lopta i još jedna prilika je propuštena.

41' - GOOOL - Smanjio je Liberec na 2:1. Počelo je nakon što je Borjan boksovao pokušaj gostiju, veliku grešku napravio je Sanogo koji je dodao loptu rivalu, ispao je iz igre, slabo je reagovao i njegov tim prima gol u finišu prvog poluvremena. Strelac je Matušek.

38' - Fenomenalan šut Kataija, ali pogodio je stativu. Mogao je to da bude sjajan gol.

37' - Slobodan udarac za Liberec, ali direktan pokušaj Mare odlazi daleko od gola Milana Borjana.

35' - GOL - Poveo je Hofenhajm protiv Genta. Sa bele tačke nemačkom timu prednost je doneo Belfodil.

33' - Novi korner za crveno-bele. Odbranio se Liberec nakon centaršuta Bena.

Katarina Kostić

27' - Slobodan udarac za Zvezdu sa oko 25 metara od gola. Pokušao je Katai, centrirao je, ali samo korner iz cele ove sitiacije dobijaju domaći.

23' - Ponovo Ivanić lako probija po levoj strani, pronalazi Kataija koji se spetljao, lopta dolazi do Falćinelija, ali njegov šut je zaustavljen.

21' - GOOOOL! - Rodić je poslao dugu loptu sa sredine terena, Ivanić sa aut linije perfektno vratio Benu na centar kaznenog prostora, a Ben odlično šutira i lepim golom donosi Zvezdi prednost 2:0.

17' - Ivanić je odlično došao u priliku, pokušao je da šutira sa leve strane jer nije mogao da proigra Falćinelija, ali brani golman gostiju. Malo nakon Nikolića pokušao je sa distance i Katai, ali lak je to zadatak za golmana gostiju.

15' - Degenek čisti situaciju ispred Borjanovog gola nakon što je Liberec izveo korner.

13' - Gent je promašio penal protiv Hofenhajma. Neprecizan je bio Jaremčuk i ostaje 0:0 u ovom meču.

9' - Kakva prilika za Zvezdu! Udarac Nikolića brani golman gostiju, a Zvezda iz dva dodatna šuta ostaje neprecizna.

7' - GOOOOL! - Vodi Zvezda. Odlično su Ivanić i Rodić reagovali u kaznenom prostoru, a još bolje je reagovao El Fardu Ben koji pogađa za vođstvo Crvene zvezde 1:0.

6' - Otvorila se prilika za Zvezdu, Falćineli je lepo ostavio lootu za Kataija, ali golman gostiju lako kupi loptu

5' - Bez mnogo posla za golmane sa obe strane. Prvi napad doneo je Crvenoj zvezdi solidnu šansu, a sa druge strane se sa oko 30 metara okušao i Tijanij.

Duel počinje u 19 časova, a dešavanja sa utakmice možete da pratite na našem sajtu.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Milunović, Degenek, Rodić - Nikolić, Sanogo - Katai, Ivanić, Ben - Falćineli

Liberec: Ngujen - Mikula, Cuhlaš, Tijani, Sadilek - Koščelnik, Hromada, Mara, Moskera - Matušek, Jusuf Helal

Na klupi su:

Crvena zvezda: Popović, Ćopić, Pankov, Boaći, Petrović, Simić, Gavrić, Eraković, Spiridonović, Gobeljić, Vukanović, Krstović

Liberec: Hasalik, Šulc, Rabušic, Kankola, Csano, Beran, Fukala, Barac