Sigurni Arsenal i Benfika, PSV u 92, Roma razočarala

Europa League 29. okt 202021:46 > 21:57
REUTERS/DYLAN MARTINEZ

U mečevima drugog kola Lige Evrope igranim od 21 čas pobede su ostvarili Arsenal, Molde, Slavija Prag, Nica, Benfika, PSV, Rendžers, AZ i Napoli.

Menadžer Arsenala Mikel Arteta promešao je tim, ali to nije smetalo Tobdžijama da u Londonu ubedljivo savladaju Dandalk iz Republike Irske sa 3:0.

Istina, dugo su gosti odolevali u prvom poluvremenu, ali kad je mladi engleski reprezentativac poreklom iz Gane, Edi Enketia, konačno uspeo da savlada gotovo dve decenije starijeg veterana na golu Dandalka, 39-godišnjeg Garija Rodžersa, sve je za Tobdžije bilo mnogo lakše.

Mladom Enketiju je to bio prvi gol u Ligi Evrope, a posle njega mrežu Iraca tresli su i Džoe Vilok i Nikola Pepe.

U drugom poluvremenu za Dandalk je zaigrao srpski internacionalac Stefan Čolović.

Ubedljiva je bila i Benfika protiv Standarda iz Liježa, ali su prva dva gola Portugalci postigli sa bele tačke.

Roma i CSKA iz Sofije su igrali bez golova u Rimu. Bugarski fudbaleri su promašili nekoliko odličnih prilika u nastavku meča, dok je Henrih Mkhitarjan pogodio okvir gola za Romu. Šansu je u samom finišu meča imao i Edin Džeko, koji je u igru ušao u 70. minutu kad je trener Paulo Fonseka video da je vrag odneo šalu…

U istoj grupi Miralem Sulejmani je u drugom poluvremenu zaigrao za Jang Bojs, koji je uzeo bod sa gostovanja Klužu – 1:1. Ceo meč za domaći tim odigrao je Damjan Đoković.

Bajer iz Leverkuzena je protiv Slavije od 22. minuta imao igrača manje zbog isključenja Belarabija. Česi su napadali, imali penal u 65. minutu, ali je golman Lukaš Hradecki dva puta odbranio udarac Stančijua. Ipak, upravo je Stančiju izveo korner u 80. minutu, a džoker Olajinka udarcem glavom postigao gol odluke.

Spektakularan gol sa više od pola terena postigao je Žordi Gomes za Omoniju, ali su Kiprani ipak izgubili od PSV Ajndhovena zahvaljujući dvostrukom strelcu Malenu. Drugi gol postigao je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

PAOK sa dvojicom Živkovića, Andrijom i golmanom Živkom, uspeo je da odoli Granadi u Španiji.

Srpski defanzivac Nikola Maksimović odigrao je ceo meč za Napoli u pobedi nad Real Sosijedadom u San Sebastijanu – 1:0.

Grupa A

Roma – CSKA Sofija  0:0

Kluž – Jang Bojs 1:1 (Rondon 62 – Fashnat 69)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Grupa B

Arsenal – Dandalk 3:0 (Enketia 42, Vilok 44, Pepe 46)

Molde – Rapid Beč 1:0 (Omoijunfo 65)

Grupa C

Slavija Prag – Bajer Leverkuzen 1:0 (Olajinka 80)

Nica – Hapoel Ber Ševa 1:0 (Gouiri 23)

Grupa D

Benfika – Standard Lijež 3:0 (Pici 49 penal, 76, Valdšmit 66 penal)

Rendžers – Leh Poznanj 1:0 (Morelos 68)

Grupa E

Granada – PAOK 0:0

Omonija Nikozija – PSV Ajndhoven 1:2 (Žordi Gomez 29 – Malen 40, 90+2)

Grupa F

AZ Alkmar – Rijeka 4:1 (Kupmeiners 6 penal, Gudmundson 20, 60, Karlson 51 – Kulenović 72)

Real Sosijedad – Napoli 0:1 (Politano 55)