Poker Spursa, Vinks pogodio sa preko 50 metara! (VIDEO)

Europa League 26. nov 202022:47 > 23:20
Clive Rose Getty Images

Fudbaleri Totenhema pobedili su Ludogorets na svom terenu u četvrtom kolu grupe J Lige Evrope rezultatom 4:0.

Spurse je do trećeg trijumfa u takmičenju predvodio Karlos Vinisijus, dvostruki strelac, u meču koji su Bugari završili bez šuta.

Iako su igrali u izmenjenom sastavu, domaći su pitanje pobednika rešili već do poluvremena, pošto je Vinisijus pogađao mrežu gostiju u 16. i 34. minutu.

Nije ekipa Žozea Murinja spuštala gas ni u nastavku. Hari Vinks je povisio rezultat u 63. minutu, nestvarnim golom sa preko 50 metara, da bi za konačnih 4:0 precizan bio Lukas Mura.

Totenhem je drugi u grupi sa devet bodova, koliko ima i lider Antverpen. Ludogorets je ostao bez poena i izgubio sve šanse za plasman u nokaut fazu.

Engleski tim ima šansu da obezbedi plasman dalje u sledećoj rundi, kada gostuje trećeplasiranog LASK, koji ima šest bodova.

U grupi A, Roma je sa 2:0 dobila Kluž u Rumuniji i osigurala prolaz u drugi deo LE.

Autogolom Debeljua u 49. minutu, Vučica je povela, a zatim je Veretu iz penala u 67. krunisao slavlje.

Rimljani su prvi u grupi sa 10 bodova. Kluž je treći sa četiri.

U grupi C, Slavija Prag je dobila Nicu kao gost rezultatom 3:1. Lingr u 15, Olajinka u 64. i Sima u 75. pogažali su gol domaćina, za koje je jedini strelac bio Guiri u 61.

Leverkuzen je sa 4:1 dobio Ber Ševu. Šik u 29, Bejli u 48, Demirbaj u 76. i Alario u 80. doneli su pobedu Farmaceutima. Počasni gol za Izraelce dao je Šviro u 58.

Slavija i Leverkuzen imaju po devet bodova. Nica i Ber Ševa po tri.

U grupi D, Rendžers i Benfika remizirali su 2:2, dok je Standard Lijež savladao Leh kod kuće sa 2:1.

Rendžers je protiv Benfike imao dva gola prednosti (strelci Arfild u sedmom i Ruf u 69), ali su Orlovi izbegli poraz.

Najpre je Tavernije u 78. postigao autogol, a potom Pici u 81. doneo bod Portugalcima.

Standard je kreirao preokret slavio golom u 90+3. minutu. Ulare je dobio crveni karton za domaćina u 45+3. minutu, što su gosti iskoristili i u 61. poveli.

Samo dva minuta kasnije, ekipa iz Liježa, iako brojčano inferiorna, uspela je da poravna preko Tapsobe.

U 75. minutu srpski defanzivac Đorđe Crnomarković zaradio je isključenje i u nastavku se igrali deset na deset. U takvom odnosu snaga, Standard je slavio preko Laifisa u nadoknadi vremena.

Rendžers i Benfika imaju po osam bodova. Standar i Leh po tri.

Granada je sa 2:1 slavila protiv Omonije u grupi E. Suares Čaris u osmom i Soro u 73. postigli su golove za domaćina, dok je za Omoniju Asante bio strelac u 60.

PSV je u istoj grupi rezultatom 3:2 dobio PAOK i to posle velikog preokreta. Grci su vodili zahvaljujući Vareli (4. minut) i Colisu (13), ali su Holanđani preko Gakpoa (20), Maduekea (51) i Malena (53) ostvarili slavlje.

Granada je prva sa 10, PSV drugi sa šest, PAOK treći sa tri, a Omonija poslednja sa jednim bodom.