PSŽ deklasirao Marsej, nastavlja poteru za Monakom

Francuska 26. feb 201722:54 > 22:55
Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Olimpik u Marseju rezultatom 5:1 u poslednjoj utakmici nedeljnog programa 27. kola Lige 1.

Sveci‘ su ubedljivu pobedu obezbedili već posle sat vremena igre, a domaći tim je pred 65.000 navijača na „Velodromu“ uspevao da im pripreti u retkim trenucima.

Markinjos je doveo aktuelnog šampiona u vođstvo u šestom minutu, da bi Edinson Kavani udvostručio prednost deset minuta kasnije. Na 3:0 je povisio Lukas Mura u 50. minutu, a već u 61. minutu bilo je 4:0 zahvaljujući Julijanu Draksleru.

Niz Parižana u 70. minutu prekinuo je Rod Fani, a konačan rezultat samo dva minuta kasnije postavio je Blejz Matuidi.

Pari Sen Žermen je posle 18. trijumfa skočio na drugo mesto tabele i sada ima 59 bodova, isto kao i Nica, koja ima pobedu manje, ali i lošiju gol razliku. Ispred je samo Monako sa 62 boda.

Olimpik je pao na sedmo mesto sa 39 bodova.