Liga 1: Di Marija za +11, Anže iznenadio Lion

Francuska 14. jan 201819:04 > 23:06
Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

Fudbaleri PSŽ pobedili su Nant u gostima sa 1:0 u poslednjem meču 20. kola prvenstva Francuske.

Argentinac Anhel Di Marija je u 12. minutu golom krunisao lepu asistenciju Edinsona Kavanija, a ovim trijumfom i zahvaljujući remijima Monaka i Liona „sveci“ takmičenje nastavljaju sa 11 bodova više u odnosu na najbliže pratioce.

Nant je sa 33 boda ostao na petoj poziciji.

Duel je obeležila i neverovatna scena iz finiša uakmice, kada je sudija Šapron posle slučajnog kontakta sa Dijegom pokazao drugi žuti karton igraču Nanta, a pre toga je čak pokušao da ga saplete i obori na teren!

Olimpik iz Liona je prekinuo seriju od pet uzastopnih pobeda i na svom terenu remizirao je su sa Anžersom – 1:1.

Posle neočekivanog ishoda duela pretposlednjeg meča ovog kola Lion i Monako su na deobi drugog mesta na tabeli sa 42 boda, dok gosti sa Tuluzom dele pretposlednju poziciju sa 19 bodova.

Anže je poveo u golom Kamerunca Karla Tokoa Ekambija u 14. minutu iz jedanaesterca i sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Domaći fudbaleri su već u drugom minutu nastavka meča izjednačili preko Nabila Fekira i malo ko je na stadionu mogao da pretpostavi da će 24-godišnji veznjak koji je na meti nekolicine engleskih klubova postaviti konačnih 1:1.

Gosti su poslednjih desetak minuta igrali bez isključenog Flaviena Taita, ali promene rezultata nije bilo.