Liga 1: Lion furiozan u Dižonu, remi u Nantu

Francuska 20. apr 201822:54 > 22:57
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Liona pobedili su Dižon rezultatom 5:2, dok su Nant i Ren igrali nerešeno 1:1 u prvim utakmicama 34. kola Lige 1.

U Nantu, oba gola bila su delo domaćih fudbalera – prvo je Adrijen Tomason doveo svoj tim u vođstvo u 42. minutu, a Ren je do boda došao zahvaljujući autogolu koji je postigao Nikola Paloa devet minuta pre kraja susreta. Nant je, inače, od 46. minuta imao igrača manje na terenu, pošto je Emilijano Sala zaradio dve javne opomene za sedam minuta.

Posle takvog raspleta, Ren je ostao na petom mestu sa 48 bodova, dok je Nant tri pozicije iza sa dva boda manje.

Nekoliko sati kasnije viđena je prava goleada, a Dižon se protiv Olimpika iz Liona dobro držao tokom prvog poluvremena.

Gosti su poveli golom Memfisa Depaja već u četvrtom minutu, da bi Naim Sliti izjednačio u 26. minutu. Autogolom Valentana Rosijea Lion u 50. minutu ponovo dolazi do vođstva, a samo tri minuta kasnije bilo je 3:1 zahvaljujući Nabilu Fekiru. Sliti je već u 55. minutu dao nadu domaćinu, ali su do kraja utakmice mrežu Dižona zatresli i Bertran Traore i Maksvel Korne.

Posle 20. pobede ove sezone, pete zaredom, Olimpik ima 69 bodova na trećem mestu tabele, jedan manje od drugoplasiranog Monaka, koji ima i utakmicu manje. Dižon je na 12. poziciji sa 42 boda.