Paje presudio Nici, Marsej u stopu prati Lion i Monako

Francuska 6. maj 201818:54 > 07. maj 2018 1:35
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Olimpika iz Marseja su posle plasmana u finale Lige Evrope u derbi meču 36. kola prvenstva Francuske pobedili Nicu sa 2:1 i ostali su u trci za plasman u Ligu šampiona.

Prethodno su u nedelju trijumfe ostvarili i Lion i Monako, njihovi direktni konkurenti za pozicije dva i tri koje vode direktno, odnosno u kvalifikacije za elitno klupsko takmičenje.

Mario Baloteli je u 5. minutu preciznim udarcem sa 15 metara doneo prednost Nici, ali je na asistenciju Dmitrija Pajea već u 13. izjednačio Valere Germain.

Pobedu Olimpiku doneo je Paje koji je u 72. minutu neometan savladao golmana gostiju posle smušene reakcije Dantea. Nica je sedma na tabeli sa tri boda manje od Rena koji zauzima poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Lion je na svom terenu savladao Troa sa 3:0, uz dva pogotka Bertanda Traorea.

Tako je Lion zadržao bod prednosti ispred Monaka, koji je u gostima savladao Kaen sa 2:1. Oba gola za goste postigao je Musa Sila, a pobedonosni gol viđen je u poslednjem minutu.

Lil je savladao Tuluz u gostima sa 3:2 u derbiju začelja i  ostabio ga na 18. poziciji, koja vodi u plej-of za opstanak. Mec je izgubio od Anžea 1:2 i definitivno ostao bez šansi za opstanak, dva kola pre kraja.

Bordo je bio bolji od Sent Etjena 3:1. Marsej je u poslednjem duelu dana savladao Nicu 2:1.