Depaj het-trikom poslao Lion u LŠ, Marselj bez elite

Francuska 19. maj 201822:48 > 23:05
Lintao Zhang, Getty Images Sport

U subotu uveče je odigrano poslednje kolo francuske Lige 1 u sezoni, a najuzbudljivije je bilo u Lionu, gde je Memfis Depaj het-trikom domaćima doneo preokret za pobedu i mesto u Ligi šampiona.

Pre 38. kola u konkurenciji za drugu i treću poziciju, koje vode u grupnu fazu Ligu šampiona, bili su Monako, Marselj i Lion.

Lion je pobedio Nicu sa 3:2, iako je od 18. minuta gubio golom Alesana Plea. Ipak, Memfis Depaj je sa tri gola u 49, 66 i 87. minutu preokrenuo, dok je do kraja Plea uspeo samo da smanji u 89. minutu.

Pobedili su i Marselj i Monako, dok je šampion PSŽ odigrao 0:0 u gostima protiv Kaena.

Monako je savladao Trou sa 3:0 (Roni Lopes 22, 71, Mbula 90+2), pa je završio sezonu kao drugi sa 80 bodova, 13 manje od Svetaca.

Marselj je bio bolji od Amijena sa 2:1 (Sanson 10, Mitroglu 18 – Konate 30), ali je ostao bez mesta u Ligi šampiona. Četvrtoplasirani Marselj će uz Ren u grupnu fazu Lige Evrope, a Bordo sa šestog mesta u drugu rundu kvalifikacija za LE.

U niži rang idu Mec i Troa, dok će 18-plasirani Tuluz u baraž protiv jedne od ekipa iz Lige 2.

Ostali rezultati: Dižon – Anže 2:1, Mec – Bordo 0:4, Nant – Strazbur 1:0, Ren – Monpelje 1:1, Sent Etjen – Lil 5:0, Tuluz – Gengan 2:1.