Pandemonijum u Ažaksiou – 4 crvena, produžeci, penali

Francuska 20. maj 201821:59 > 22:05
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Ažaksio će nakon pobede u dvomeču sa Avrom posle boljeg izvođenja penala 5:3 (1:1 nakon 90 minuta, 2:2 posle produžetaka, 1:1 prvi meč) igrati protiv Tuluza u poslednjoj rundi doigravanja za plasman u Ligi 1 naredne sezone.

U regularnih 90 minuta na Krozici sve je bilo prilično uobičajeno, a domaći Ažaksio poveo je u 17. minutu golom Žimbera, a u 36. minutu izjednačio je Mateta, što je i rezultat koji je ostao na snazi posle 90 minuta.

Budući da je i prvi meč završen rezultatom 1:1 otpočeli su produžeci, a u drugom produžetku videli smo svašta – prvo je u 108. minutu Kutador iz domaćeg tima dobio crveni karton, a do kraja produžetka viđena još dva gola i još čak tri crvena kartona!

Mateta je drugim golom za Avr u 111. minutu doneo prednost od 2:1 posle penala, a nakon gola usledila je velika gužva u kojoj su isključena dva igrača gostujućeg Avra – dvostruki strelac Mateta i Ben, a crveni je dobio i Senati iz Ažaksioa.

Uzbuđenjima nije bio kraj, pa je Kamara golom nakon odbitka u 125. minutu doneo penale Korzikancima.

U izvođenju penala bolji su bili domaći, pa je nakon ogromne drame i pobede u penal-seriji od 5:3 Ažaksio konačno slavio u dramatičnom dvomeču i izborio megdan sa Tuluzom.

Nekoliko dana ranije utakmica je odložena nakon što su navijači Ažaksioa napali trenera Avra bakljama pri dolasku na stadion.