Tuluz na korak od opstanka

Francuska 23. maj 201822:55 > 22:58
Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Fudbaleri Tuluza napravili su veliki korak ka opstanku u francuskoj Ligi 1, posle pobede nad Ažaksjoom u gostima 3:0, u prvom meču finala baraža.

Meč je igran na praznom stadionu u Monpeljeu zbog kazne izrečene korzikanskom klubu, čiji navijači su pred utakmicu polufinala napali autobus sa fudbalerima L‘Avra.

Revanš se igra u Tuluzu u nedelju, 27. maja.

U dosadašnjem toku baraža L‘Avr je pobedio Brest 2:0, pe nego što su u Ažaksjou poraženi na penale, posle 1:1 u regularnom toku i 2:2 nakon produžetaka.

Pozajmljeni igrač Bornmuta Maks Gradel postigao je prvi gol za ljubičaste u 45. minutu, a prednost je posle šest minuta nastavka duplirao Kristofer Žilijen.

Tačku na pobedu akvitanske ekipe stavio je Jaja Sanogo u 72. minutu.

Iz Lige 1 ispali su Troa i Mec, umesto njih će igrati dominantni Stad Rems, koji je titulu osvojio sa 15 bodova prednosti, i Nim Olimpik, koji se vraća u elitu posle 25 godina.