Trijumf PSŽ, gol i crveni Mbapea, autogol Mitrovića

Francuska 1. sep 201819:09 > 22:08
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Pari Sen Žermena slavili su protiv Nima rezultatom 4:2, u meču četvrtog kola francuske Lige 1.

Parižani su u prvom delu igre bili bolji rival u svim segmentima, a jedino što je moglo da „uzdrma“ ekipu Tomasa Tuhela bio je žuti karton koji je zaradio Kilijan Mbape u 18. minutu susreta u Nimu.

Ipak, to nije poremetilo koncentraciju fudbalera PSŽ. Nejmar je pogodio za 1:0 u 36. minutu, a samo četiri minuta kasnije prednost je duplirao Di Maria.

Domaći tim jurio je svoju šansu u drugom poluvremenu, a prvi gol za Nim postigao je Bobišon u 63. minutu.

Izjednačenje je doneo Savanije iz penala, u 71. minutu.

Ipak, pariski tim se nije predavao, pa je goleadu u Nimu nastavio Mbape u 77. minutu. Pitanje pobednika rešio je Kavani u drugom minutu sudijske nadoknade.

Tačku na meč stavio je sudia Brisar kada je zbog nesportskog ponašanja iz igre isključio Mbapea, kome je to bio drugi žuti karton i Savanijea, koji je zaradio direktni crveni. Svanije je zaustavio Mbapea oštrim startom, nakon čega je Mbape burno reagova i odgurnuo protivnikog igrača.

PSŽ je stigao do četvrtog trijumfa u isto toliko mečeva i nalazi se na vrhu tabele sa 12 bodova.

Nim je peti na tabeli i pretrpeo je drugi poraz u sezone.

Strazbur je izgubio od Nanta na svom terenu sa 3:2, a srpski defanzivac u redovima domaćina Stefan Mitrović je zatresao sopstvenu mrežu. Kapiten Strazbura na ovom meču Mitrović je autogol postigao u 34. minutu.