Lionu derbi sa Marseljom, Radonjić ni na klupi

Francuska 23. sep 201823:16 > 23:18
Lintao Zhang, Getty Images Sport

Fudbaleri Liona pobedili su Marselj kod kuće sa 4:2 u derbiju šestog kola francuske Lige 1.

Najzaslužniji za pobedu Lavova bio je Bertran Traore, koji je golovima u 51. i 60. minutu odveo domaće na 3:1. Takođe, krilni vezista iz Burkine Faso je zaslužan i za penal u 74. minutu, iz kojeg je Nabil Fekir potvrdio trijumf ekipe Bruna Ženesija. Konačan rezultat postvio Klinton N’Ži u 82.

Prethodno je Usem Oar u 27. doveo Lion u vođstvo, da bi Florijan Tovan u 39. poravnao rezultat.

Gosti iz Marselja su meč završili sa desetoricom zbog direktnog crvenog kartona Duja Ćaleta-Cara u 83. Hrvatski defanzivac je neoprezno startovao na Traoreu na ivici šesnaesterca i sprečio ga da uđe u gol šansu.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić nije bio ni na klupi za tim Rudija Garsije.

Lion i Marselj sada imaju jednak broj bodova – 10 i zauzimaju petu i šestu poziciju.

Bordo je bio uspešan na gostovanju u Genganu 3:1. Kemano je doveo goste u vođstvo u 53, Tiram je iz penala poravnao na 70, da bi Karamoa u 80. i De Previl u 90+4. doneli pobedu Žirondincima.