Anri debitovao porazom, Doge prate PSŽ

Francuska 20. okt 201822:12 > 22:15
Getty Image/Julian Finney

Legendarni Francuz Tijeri Anri debitovao je porazom u trenerskoj karijeri, pošto je od njegovog Monaka bolji bio Strazbur kao domaćin 2:1 u 10. kolu Lige 1.

Anri je nedavno preuzeo Kneževe i tako započeo karijeru kao samostalni trener, ali nije uspeo da prekine niz poraza Monaka, koji sada iznosi četiri utakmice.

Tim iz Monte Karla ima samo jednu pobedu iz 10 mečeva i nalazi se na pretposlednjem mestu na tabeli sa šest bodova, koliko ima i poslednji Gengan. Strazbur je šesti sa 15.

Tomason je doveo domaće u vođstvo u 17. minutu, dok je na 2:0 povisio Motiba u 84. Počasni gol za goste dao je Tilemans u 90+1.

Prethodno je Anrijeva ekipa ostala sa desetoricom na terenu pošto je rezervista Grandsir dobio crveni karton u 66. minutu, samo dva minuta pošto je ušao u igru.

Ekipa Lila nastavlja sa dobrim partijama. Doge su pobedile Dižon na strani 2:1 i time nastavile poteru za vodećim Pari Sen Žermenom. Lil sada ima 22 boda, osam manje od PSŽ. Dižon je 16. sa 10.

Sjajni Pepe je bio strelac za goste u 21. minutu iz penala, da bi u 43. Luiz Arauho povisio na 2:0. Jedini gol za Dižon dao je Abeid u 81, takođe, sa bele tačke.

U ostalim mečevima, Nant je savladao Tuluz 4:0, a najzaslužniji za pobedu bio je Sala koji je postigao het-trik. Napadač Kanarinaca je tresao mrežu u 25, 71. i 77. minutu, dok je četvrti pogodak delo Bošilje u 38.

Rems i Anže su remizirali 1:1 (Čavarija u 73 – Traore u 36), dok je meč Kaena i Gengana završen 0:0.