Konačno pobeda Marselja, Radonjić opet van 18

Francuska 11. nov 201818:56 > 18:58
Getty Images/Matthias Hangst

Fudbaleri Olimpika iz Marselja savladali su Dižon na svom terenu sa 2:0 u meču 13. kola francuske Lige 1.

To je prva pobeda tima sa juga Francuske posle četiri uzastopna poraza u svim takmičenjima, a u protokolu ni sada nije bilo bivšeg igrača Crvene zvezde Nemanje Radonjića.

Domaći sastav je igrao konkretnije od starta meča na Velodromu, ali je do gola došao tek u 45+2. minutu. Strelac je bio Lukas Okampos, posle asistencije Adila Ramija.

Taj rezultat je bio aktuelan sve do 84, kad se Rami dobro snašao u šesnaestercu i glavom sproveo loptu u mrežu.

Marselj je sada šesti na tabeli sa 22 boda. Dižon je 18. sa 11.

U duelu Rena i Nanta nije bilo pobednika – 1:1. Johanson je doveo domaće u vođstvo u osmom minutu, a konačan rezultat postavio je Sala u 16.

Ren je u nastavku imao šansu za pobedu, ali je Grenije promašio penal u 57. Tim bodom, ekipa iz Bretanje je sakupila 15 bodova i nalazi se na 13. poziciji. Isti broj poena ima i tim Vahida Halilhodžića, ali je on 11.