Michael Regan/Getty Images

02.12.2018 | 23.04 > 23:05

Prvi kiks Svetaca - Nejmar i Mbape malo u Bordou

U nedelju su odigrane četiri utakmice 15. kola francuske Lige 1, a fudbaleri PSŽ su prvi put ostali bez celog plena, pošto su u gostima igrali 2:2 sa Bordoom.

Neimar i Mbape

Getty Images/Catherine Ivill

PSŽ je došao u vođstvo golom Nejmara u 34. minutu na asistenciju Danija Alvesa, dok je Džimi Brijan u 53. poravnao skor.

Kilijan Mbape je u 66. minutu sam ostao ispred gola Bordoa, pošto mu je loptu doturio Julijan Draksler, da bi snažnim udarcem savladao golmana domaćih Benou Kostila.

Sveci su do ovog kola imali maksimalnih 14 pobeda, a da ne nastave tako se pobrinuo danski napadač Andreas Kornelijus u 84. minutu. Akcija je tekla po levoj strani, centrirao je visoko Maksim Punđe, da bi glavom za konačnih 2:2 pogodio Kornelijus.

Srpski defanzivac Vukašin Jovanović ostao je na klupi Bordoa.

Marselj i Rems su igrali bez golova, a srpskog ofanzivca Nemanje Radonjića nije bilo ni na klupi tima sa stadiona "Velodrom".

Ostali rezultati:

Tuluz - Dižon 2:2 (Gradel 72, Lej 77 - Ažer 24, Abeid 69)

Ren - Strazbur 1:4 (Sar 9 - Tomason 20, Martin 32. penal, 50. penal, Martinez 77).