Falkao sa penala za pobedu Kneževa, Lil drugi

Francuska 4. dec 201823:41 > 23:44
Stu Forster, Getty Images Sport

Fudbaleri Monaka pobedili su Amijen na gostovanju u 16. kolu francuske Lige 1 rezultatom 2:0 i time pobegli iz zone ispadanja.

Ekipa iz Kneževine sad ima 13 bodova i zauzima 17. mesto. Jednak broj poena imaju i Dižon i Amijen, koji su na mestima ispod, ali i 16. Kaen.

Najzaslužniji za trijumf gostiju bio je Radamel Falkao, dvostruki strelac. Kolumbijski napadač je oba pogotka postigao iz penala – u 43. i 90+6. minutu.

Amijen je meč završio sa desetoricom zbog isključenja Dibasija u 90+2.

Lil je ostvario pobedu posle četiri meča, pošto je na strani savladao Monpelje 1:0. Jedini gol dao je 23-godišnji napadač Nikolas Pepe u šestom minutu.

Doge su tim trijumfom došli do 30 bodova i preskočile Monpelje, koji ima 29, na drugom mestu tabele.

Duel Nice i Anžea završen je bez pobednika – 0:0. Nica je bila bolji rival tokom svih 90 minuta, ali je Anže uspeo da izvuče bod. Taj tim je na kraju ostao sa 10 igrača, posle isključenja Butela u 90+3.

Nica je sedma na tabeli sa 25 bodova. Anže je 12. sa 18.