Minimalac PSŽ, remi Liona

Francuska 23. dec 20180:00 > 0:01
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Nant na svom terenu rezultatom 1:0 u utakmici 19. kola Lige 1.

Jedini gol za šampiona Francuske postigao je Kilijan Mbape u 68. minutu. Mladi napadač je sjajno utrčao na drugu stativu, posle kornera Anhela di Marije, i odbijenu loptu sproveo u mrežu.

To je prva pobeda Parižana posle dva uzastopna remija i njome su se učvrstili na prvoj poziciji na tabeli. Sad imaju 47 bodova iz 17 utakmica, a drugoplasirani Lil ima 34 iz 19 mečeva. Nant je 14. sa 20.

Kad je o Lilu reč, taj tim je poražen na svom terenu od Tuluza 2:1. Doge su dobro počele i povele preko Leaoa u 17. minutu, da bi gosti golovima Gradela iz penala u 50. i 64. kreirali preokret za pobedu.

Trećeplasirani Lion je remizirao u derbiju kola sa Monpeljeom na strani 1:1. Nabil Fekir je doveo Lavove u vođstvo u 67, da bi u 81. Agilar doneo bod domaćem sastavu, koji je četvrti na tabeli.

Isti rezultat viđen je i u duelu Anžea i Marselja, za koji Nemanja Radonjić nije bio u timu. Baoken je bio strelac vodećeg gola za Anže u 36. minutu, a Sar je u 84. bio precizan za goste.

Monako je nastavio sa očajnim partijama. Kneževi su poraženi na svom terenu od Gengana 2:0 i time su ostali na pretposlednjem mestu sa 13 bodova, tri manje od prvog iznad crte Amijena.

U ostalim mečevima: Rems – Kaen 2:2, Ren – Nim 4:0, Sent Etjen – Dižon 3:0, Strazbur – Nica 2:0.