Tiramov sin u sajmu penala presudio PSŽ

Francuska 9. jan 201923:26 > 23:38
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Gengan je priredio prvorazrednu senzaciju u četvrtfinalu Liga kupa Francuske, pošto je na Parku Prinčeva savladao PSŽ 2:1 i na taj način ga eliminisao iz daljeg takmičenja.

Domaćin je izveo praktično najjači sastav, a jedino Edinson Kavani od nosilaca igre nije počeo meč, mada je ušao u drugom poluvremenu. Međutim, predstava koju su pokazali Embape, Nejmar i ostali nimalo nije impresionirala. U prvom nisu imali šut u okvir gola. Prvi veliku priliku da povedu gosti su imali u 61. minutu. Markus Tiram sin legendarnog defanzivca Lilijena šutirao je jedanaesterac, ali neprecizno preko gola. Kazna je usledila nepuna dva minuta kasnije, kada je Nejmar na pas Menijea ipak otključao bravu nezgodnih gostiju.

Umesto da rutinski reše meč, Sveci su doživeli znatno drugačiju sudbinu. U 83. minutu dosuđen je drugi penal za goste, a ovog puta je odgovornost preuzeo Jeni Atito Engbakoto i bio je precizan za 1:1. Kada je delovalo da će se utakmica završiti nerešeno i da će penali odlučivati, dosuđen je novi, treći penal za Gengan. Kao i kod prvog i sada je loptu uzeo Tiram mlađi, ali ovog puta je u nadoknadi utakmice pogodio za veliki trijumf autsajdera.

Za razliku od Parižana i Liona dan ranije Monako je preživeo ovu rundu. Dočekao je Ren, koji je došao u vođstvo u 30. minutu. Roni Lopes je izjednačio 25 minuta kasnije, a odluka je pala posle penala. Čak 11 serija bilo je potrebno da se reši pitanje pobednika. U toj seriji Kubek je promašio i omogućio Badijašiju da postane junak Kneževa.

Četvrti polufinalista Liga kupa je Bordo, koji je minimalnim rezultatom savlada Avr golom Kalua. Za domaćina je svih 90 minuta odigrao Vukšin Jovanović.