12.01.2019 | 19.33 > 22:08

Liga 1: 'Sveci' za 13 minuta srušili Amijen

Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su sigurnu pobedu na gostovanju Amijenu rezultatom 3:0 u okviru 20. kola Lige 1.

Edinson Kavani

Catherine Ivill/Getty Images

Iako su 'Sveci' prvi gol postigli tek u 57. minutu, i to iz penala, tek desetak minuta im je bilo potrebno da kompletiraju ubedljiv trijumf.

Šampion Francuske je poveo golom Edinsona Kavanija sa bele tačke u 57. minutu, a devet minuta kasnije domaći tim je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Abdul Haled Adenon zaradio drugu javnu opomenu.

Kavani je u 70. minutu bio asistent kod drugog gola Parižana, koji je postigao Kilijan Mbape, a konačan rezultat je devet minuta kasnije postavio Markinjos.

Posle 16. trijumfa, bez poraza, Pari Sen Žermen drži čelo tabele u Ligi 1 sa 50 bodova, 13 više o Lila, od kojeg ima dve utakmice manje. Amijen je na 17. poziciji sa 18 bodova.

Preostale dve utakmice subotnjeg programa završene su rezultatom 1:0. Nica je ostvarila prvi trijumf još od novembra, pošto je savladala Bordo golom Alana Sen-Maksimina u 16. minutu iz penala. Sent Etjen je slavio protiv Gengana i naneo mu prvi poraz posle četiri trijumfa u svim takmičenjima pogotkom Vahbija Hazrija.