Sveci se osvetili Genganu, Strazbur se igrao sa Monakom

Francuska 19. jan 201918:50 > 21:58
Clive Rose, Getty Images Sport

Fudbaleri Pari sen Žermena ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Gengana rezultatom 9:0, u 21. kolu francuske Lige 1.

Gengan je pre deset dana senzacionalno eliminisao Svece iz Liga kupa (2:1), ali je na „Parku prinčeva“ stigla žestoka kazna.

Nejmar je bio strelac za PSŽ u 11. i 68, Kilijan Mbape je do het-trika došao golovima u 37, 45. i 80. minutu, tri gola je postigao i Edinson Kavani, pošto je bio precizan u 59, 66. i 75. minutu, dok je konačnih 9:0 postavio Tomas Menije u 83. minutu.

U demonstraciji sile Parižana dve asistencije je upisao Kavani, dok su po jednu imali Bernat, Nejmar, Alves i Mbape.

PSŽ je prvi na tabeli sa 53 boda, dok je Gengan poslednji sa 14 bodova.

Monako je nastavio sa veoma lošim rezultatima ove sezone, pošto je na svom terenu izgubio od Strazbura sa 5:1. Strelci za goste na stadionu „Luj Drugi“ su bili Ludovik Ažork u 12. i 68, Adrijen Tomason u 17, Ibrahim Sisoko u 63. minutu i Jusuf Fofana u 90+4. minutu.

Jedini pogodak za Monako postigao je Falkao u 22. minutu.

Kapiten Strazbura, srpski defanzivac Stefan Mitrović, dobio je zbog grubog prekršaja nad protivnikom crveni karton u 69. minutu, svoj drugi ove sezone u Ligi 1.

Treba reči da je i Monako od 7. minuta igrao sa desetoricom jer je pocrveneo Naldo. On je isključen zbog faula nad protivnikom kao poslednji igrač odbrane, a u ovoj situaciji je konsultovan i VAR.