Kup: Tuluz nakon penala i drame prošao, kraj za Monako

Francuska 22. jan 201921:26 > 23:00
Alex Livesey/Getty Images

Tuluz je nakon penala savladao Rems i plasirao se u osminu finala Kupa Francuske 3:3 (4:3).

Nakon spektakularnog meča u kome je za 90 minuta viđeno šest golova, a zatim u produžecima još dva pitanje pobednika rešeno je nakon penala koje su sigurnije izvodili igrači Tuluza.

Tuluz je prvo poluvreme rešio u svoju korist golom Leje Iseka u 44. minutu iz prve prave prilike na meču. Rems je zasluženo izjednačio u 48. minutu kada je strelac bio Dia.

Najlpši trenutak meča viđen je u 68. minutu, kada je Tuluz ponovo poveo. Manu Garsija je bio strelac ovoga puta. Ipak, gosti ponovo stižu zaostatak golom Odana u 77. minutu.

Još jednom je Tuluz poveo, samo šest minuta kasnije. Ponovo je precizan bio Leja Iseka, da bi Rems uspeo da izbori produžetak u 88. minutu pogotkom Šavlarana.

Do prve prednosti na ovom meču Rems je stigao u 108. minutu kada je rezervista Kafaro pogodio iz teške pozicije iskoristivši novi kiks odbrane ljubičastih.

U poslednjim trenucima drugog produžetka sudija Klemon Trupan dosudio je penal za domaće, a kapiten Gradel bio je siguran sa bele tačke.

U penal serriji bilo je neizvesno do pete serije. Oba tima su promašila drugu seriju, a u petoj odlučujućoj Gradel je postigao gol, a Kafaro pogodio prečku i postao tragičar ovog duela.

Monako je poražen od Meca na svom terenu sa 3:1 i atko se za njih avantura u Kupu završila. Lil je prošao dalje minimalnom pobedom protiv Sete (1:0).

U ostalim mečevima zabeleženi su sledeći rezultati:

Andrezje – Lion Duše 1:2, Nansi – Gengam 1:2, Vilfranš – Le Zerbije 2:0, a u osmini finala gledaćemo Lion Duše, Gengam i Vilfranš.