08.02.2019 | 23.40 > 23:43

Marselj "iz keca u dvojku", Radonjić na klupi

Fudbaleri Olimpika iz Marselja slavili su na gostovanju protiv Dižona 2:1 (0:1) u jedinom meču Lige 1 koji je na programu bio u petak, a strelac je bio i italijanski napadač Mario Baloteli.

Mario Baloteli

Claudio Villa/Getty Images

Dižon je poveo u 18. minutu preko Žordana Marija, koji je naleteo na odbijenu loptu i postigao gol iz peterca.

Ipak, nekadašnji prvak Evrope se u drugom poluvremenu konsolidovao, a u 56. minutu je došao i do izjednačenja - strelac je bio italijanski napadač Mario Baloteli na asistenciju Tovina posle jedne gužve nakon kornera.

Pobedu timu iz Marseja doneo je Argentinac Lukas Okampos nakon atraktivnog driblinga i prelepog šuta.

Srpski ofanzivac Nemanja Radonjić presedeo je meč na klupi Marselja.

Nakon pobede Marselj se nalazi na petom mestu tabele sa 37 bodova iz 24 susreta, koliko ima i četvtoplasirani Sent Etjen, a Dižon se nalazi na šesnaesatoj poziciji sa dva boda više od ugroženog Monaka.

U narednom kolu ekipa sa Velodroma dočekuje Amijen, dok će Dižon u goste Nimu.

U utorak je Olimpik iz Marselja slavio protiv Bordoa, a u igri je tada bio i nekadašnji ofanzivac Crvene zvezde Nemanja Radonjić.