13.02.2019 | 21.05 > 21:30

Gol i asistencija Berića, Nant slavio sa desetoricom

U sredu su odigrane dve odložene utakmice 23. kola francuske Lige 1, a u prvom planu je bio napadač Sent Etjena Robert Berić.

Sent Etjen

Alex Grimm, Getty Images Sport

Sent Etjen

27-godišnji fudbaler Sent Etjena je pobedi svoje ekipe nad Strazburom od 2:1 doprineo golom i asistencijom, pa su Zeleni prekinuli niz od tri meča bez trijumfa u francuskom šampionatu.

Berić je prvo bio strelac već u 4. minutu, kada je bio precizan glavom sa šest metara, dok je u 27. minutu asistirao iskosa sa leve strane Loiku Perinu, koji je takođe gađao glavom i zatresao mrežu gola Strazbura.

Gosti su do kraja meča uspeli da smanje zaostatak, pošto je Nuno da Kosta postigao gol u 73. minutu.

Na ovom meču je u odbrani Sent Etjena mesto zauzeo srpski defanzivac Neven Subotić, dok je kapiten Strazbura bio još jedan srpski internacionalac Stefan Mitrović.

U drugom meču dana Nant je pobedio Kaen u gostima sa 1:0, iako je od 34. minuta bio sa deset igrača na terenu, jer je drugi žuti karton dobio Andrej Žiroto. Strelac pobedničkog gola za Kanarince bio je Valentan Ronže u 80. minutu sa penala.