Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

17.02.2019 | 16.58 > 23:14

Majstorija Embapea, pobede Remsa, Bordoa, dve nule

Odigrano je pet mečeva nedeljnog programa 25. kola francuske Lige 1. Pobedu su zabeležili fudbaleri Bordoa, Remsa i PSŽ, dok su utakmice Kaen - Strazbur i Lil - Monpelje završene bez golova.

Julijan Draksler i Kilijan Mbape

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Bordo je prekinuo niz od četiri poraza u svim takmičenjima. Odlično popodne najavio je hrvatski internacionalac Tomo Bašić golom već u drugom minutu. Žirondinci du imali prednost sve do 70. minuta kada je Kauzak izjednačio. Međutim, domaćin je ipak stigao do sva tri boda, pošto je Brijan u 82. minutu postigao pobedonosni gol. Za Bordo je svih 90 minuta odigrao Vukašin Jovanović, koji je standardan ovog proleća u timu Bordoa. Ekipa Erika Beduea sada je 13. sa 31 bodom, dok je Tuluz 15. sa 27, ima sedam bodova više od mesta koje vodi u baraž za popunu prve lige.

Rems je pred svojim navijačima savladao Ren 2:0 i trećim trijumfom u poslednje četiri utakmice napredovao do sedmog mesta na tabeli. Dia je u 3. minutu doneo prednost Remsu, a konačan rezultat postavio je Oudin sredinom drugog poluvremena.

U ostala dva meča Kaen - Strazbur i Lil - Monpelje nije bilo golova. Za Tuluz su svih 90 minuta odigrali Stefan Mitrović, koji je i kapiten ekipe i Sanjin Prcić, dok su za Monpelje od starta igrali Petar Škuletić (60 minuta) i Marko Ristić (45 minuta).

Kiks Lila iskoristio je Pari Sen Žermen, koji je u poslednjem meču kola savladao u gostima Sent Etjen 1:0. Jedini gol postigao Kilijan Embape, koji je na majstorski način, posle proigravanja Danija Alvesa, zahvatio volej i u 73. minutu doneo tri boda.