Getty Images/Stuart Franklin

24.02.2019 | 19.12 > 23:54

Monako pobedio i Lion, novi gol Martinsa

Fudbaleri Monaka pobedom protiv Liona 2:0 u 26. kolu prvenstva francuske napravili su veliki korak ka opstanku.

Ekipa iz Kneževine je zabeležila treći trijumf u poslednje četiri duela, uz remi, i sa 25 bodova trenutno su 16. na tabeli sa pet bodova više od timova iz opasne zone. Lion je treći sa 46 bodova, iza PSŽ i Lila.

Strelci za Monako bili su Želson Martins, koji je u 18. minutu postigao treći pogodak u poslednje tri utakmice, i Roni Lopez u 27. minutu.

Fudbaleri Rena i Marselja remizirali su rezultatom 1:1. Domaći su poveli preko Andrea u sedmom minutu, pošto je vezista sjajno skočio na centaršut iz kornera Del Kastilja i zatresao mrežu.

Taj rezultat bio je aktuelan do 56. kad je Valeri Žermen, na sličan način poput Andrea, iskoristio jedinu pravu priliku gostiju i doneo bod svom timu.

Marselj je na kraju završio sa desetoricom pošto je Amavi u 90. dobio crveni karton.

Tim Rudija Garsije, za koji nije igrao Nemanja Radonjić, zauzima peto mesto na tabeli sa 41 bodom. Ren je deveti sa 37.

Rems je na strani pobedio Monpelje posle preokreta 4:2. Kongre je doveo Monpelje u vođstvo u šestom, da bi Udan u 27. i Zeneli u 47. iz penala okrenuli.

Labord je u 55. poravnao na 2:2, ali su u nastavku gosti prikazali bolju igru i preko Udina u 70. i Šavarije u 88. slavili.

Nant je pobedio Bordo, za koji je ceo meč odigrao Vukašin Jovanović, sa 1:0, pogotkom Paloe u 51, dok je meč Tuluza i Kaena završen bez pobednika 1:1.

Kaen je vodio od 45+2, kad je strelac bio Kriveli, da bi Maks Gradel iz slobodnog udarca u 90+1. postavio konačan rezultat.

Kaen je meč završio sa igračem manje zbog isključenja Diomandea.