Getty images/Steve Welsh

27.02.2019 | 23.23 > 23:31

Ren i Lion u polufinalu kupa

Posle Pari Sen Žermena u polufinale francuskog kupa plasirali su se još Lion i Ren, koji su na svom terenu bili bolji od Kaena i Orleana.

Memfis Depaj

Lintao Zhang, Getty Images Sport

Ren se mučio do 65. minuta sa drugoligašem Orleanom, kada je Burižo sjajnim golom iz slobodnog udarca svom timu doneo prednost. Posao za favorita završen u 71. minutu kada je nakon dobrog prodora Ben Arfe Nijang postavio konačan rezultat Ren – Orlean 2:0.

Lion je rutinski overio plasman među četiri najbolja. U 26. minutu Denaje dovodi domaćina u vođstvo. Na 2:0 povisio je Korne u 49. minutu i tada je bilo jasno ko će u polufinale. Ninga je u 78. minutu doneo malu nadu Kaenu, ali samo četiri minuta kasnije ona se raspršila kada je Điku dobio crveni karton. To preimućstvo Lion koristi već u 84. minutu i Memfis Depaj vraća dva gola prednosti i postavlja konačnih 3:1.