02.03.2019 | 18.58 > 18:59

Mbape za preokret 'Svetaca' u Kaenu

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Kaen rezultatom 2:1 u prvoj subotnjoj utakmici u okviru 27. kola Lige 1.

Kylian Mbappe

Alexander Hassenstein/Getty Images

‚Sveci‘ su do trijumfa došli posle velikog preokreta zahvaljujući Kilijanu Mbapeu, koji je bio dvostruki strelac.

Pošto su mreže mirovale tokom prvog poluvremena, Kaen je poveo preko Rodriga Ninge u 56. minutu, a reakcija Parižana usledila je tri minuta kasnije. Mbape je izjednačio iz penala, da bi sva tri boda šampionu Francuske doneo golom u 87. minutu.

Pari Sen Žermen je tako upisao peti trijumf zaredom u domaćem prvenstvu, pa tako i povećao svoju prednost na čelu tabele. ‚Sveci‘ imaju 71 bod, 20 više od Lila, dok je Kaen posle osme utakmice bez pobede i dalje u opasnoj zoni, na 18. poziciji sa 20 bodova. Na poziciji iza njega je Dižon sa istim brojem bodova i dve utakmice manje.