Getty Images/Stuart Franklin

31.03.2019 | 19.13

Šok za Monako, Halilhodžić za 6 minuta ostao bez bodova

Fudbaleri Monaka kada se najmanje očekivalo prekinuo je seriju od sedam mečeva bez poraza (četiri pobede, tri remija) i u 30. kolu prvenstva Francuske u Kneževini je izgubio od Kaena - 1:0.

Važan trijumf gostima u borbi za opstanak doneo je Enco Kriveli u 23. minutu, koji je odlično reagovao posle centaršuta sa leve strane i glavom savladao Danijela Subašića. U domaćoj ekipi od 67. minuta igrao je oporavljeni Stevan Jovetić.

Monako je na deobi 16. pozicije sa 30 bodova, dok Kaen u zoni ispadanja ima sedam manje.

Lil je u sjajnom meču u Nantu došao do kapitalna tri boda u borbi za drugu poziciju i direktan plasman u Ligu šampiona - 3:2.

Svih pet pogodaka postignuto je u razmaku od samo 14 minuta, a ekipa Vahida Halilhodžića je prokockala dva gola prednosti, a u finišu nije realizovala ni jedanaesterac.

Ajzerak je doneo prednost Nantu u 55. minutu iz jedanaesterca, a prednost je duplirao Kulibali u 57. Ipak, Leao, Pepe iz penala i Bamba su od 63. do 69. minuta potpuno preokrenuli rezultat. Ni to nije bio kraj drame u Nantu, koji je u 82. minutu imao priliku da izjednači iz penala, ali Ajzerak ovoga puta nije bio precizan.

Lil je drugi sa četiri boda više od Liona i 17 manje od PSŽ koji ima i dva meča manje, dok je Nant na 15. poziciji sa 31 bodom.

Nica je u gostima savladala poslednjeplasirani Dižon 1:0, a gol odluke postigao je Pjer Les Melu u 60. minutu, dok su Amijen i Bordo podelili bodove - 0:0. U gostujućoj ekipi Vukašin Jovanović je odigrao ceo meč.