Lion osigurava LŠ, slamka spasa za Dižon

Francuska 19. apr 201923:05 > 23:07
Shaun Botterill, Getty Images

U petak su na programu u francuskoj Ligi 1 bila dva meča. Lion je bio bolji od Anžea, a Dižon je kod kuće savladao Ren.

Lion je pobedio Anže 2:1, ali je već u 39. minutu imao veliku prednost – Memfis Depaj je u 14. minutu postigao sedmi gol u sezoni, a u 39. strelac je bio Martin Terije. Oba puta asistirao je Usem Auar.

Do kraja meča Anže je samo prepolovio prednost domaćih – autogol postigao je Tusar.

Bila je to prva pobeda Liona nakon dva poraza, a sada imaju pet poena manje od drugoplasiranog Lila, ali i utakmicu više. Anže je siguran na 12. mestu tabele.

Dižon je kod kuće bio bolji od Rena 3:2 (1:0). Golove za domaće postigli su Ager Ženo i Said, koji je bio strelac u 83. minutu i doneo tri boda crvenima. Golove za Ren postigli su Unu i Nijang.

Bili su to ekstremno bitni bodovi za Dižon, koji je i dalje u zoni ispadanja, ali ima sada tek četiri boda manje od Amijena.

Pariz Sen Žermenu se baš ne dâ – u tri pokušaja zaredom nisu uspeli da matematički obezbede titulu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU francuske Lige 1.