20.04.2019 | 22.07 > 22:10

Marsej ne odustaje od Lige šampiona, Kaen šokirao Nicu

Fudbaleri Olimpika iz Marseja ostali su u konkurenciji za plasman u Ligu šampiona naredne sezone pobedom nad Genganom na gostovanju rezultatom 3:1 u 33. kolu Lige 1.

Luiz Gustavo

Matthias Hangst/Getty Images

Gosti su pred oko 18.000 navijača trijumf praktično obezbedili u prvom poluvremenu, kada su strelci bili Luiz Gustavo i Lukas Okampos. Nadu Genganu dao je Jeni Engbakoto u 56. minutu, a konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Valer Žermen.

Srpski fudbaler Nemanja Radonjić ušao je u igru u 66. minutu za pobednički tim.

Taj trijumf doneo je Marseju napredak do četvrte pozicije i sada ima 54 boda, pet manje od Olimpika iz Liona, koji ima utakmicu manje i drži poslednje mesto koje vodi u elitno takmičenje, a do kraja sezone ostalo je pet kola. Gengan je na poslednjoj poziciji sa 24 boda, a osam bodova deli ga od sigurne zone.

Gengan je pao na začelje pošto je Kaen napravio veliko iznenađenje trijumfom nad Nicom na gostovanju rezultatom 1:0. Junak pobede Kaena bio je Aleksander Džiku, koji je postigao jedini gol na „Alijanc rivijeri“ u 74. minutu, i to pošto je ju 28. minutu Remi Valter promašio penal za tim sa Azurne obale. Na taj način, Kaen ima dva boda više od Gengana na pretposlednjoj poziciji.

Nim je posle preokreta slavio protiv Bordoa rezultatom 2:1 pošto su gosti poveli preko Džoša Maje u 13. minutu, ali je izjednačenje usledilo samo tri minuta kasnije iz penala preko Težija Savanijea. Preokret Nimu je doneo Reno Ripar golom u 63. minutu. Vukašin Jovanović je proveo svih 90 minuta na terenu za goste i zaradio je javnu opomenu.

U jedinoj preostaloj utakmici subotnjeg programa, Monpelje je sa 3:1 savladao Strazbur. Dvostruki strelac za pobednički tim bio je Endi Delor, a jedini preostali gol za goste postigao je Floran Male. Na drugoj strani, jedini pogodak za Strazbur bio je delo Pabla Martinesa. Stefan Mitrović odigrao je celu utakmicu za poraženi tim, dok su u pobedničkom timu na klupi ostali Mihailo Ristić i Petar Škuletić.