27.04.2019 | 23.50 > 23:55

Penali odlučili - Ren osvajač Kupa!

Nakon velike borbe, rezultata 2:2 u regualrnom toku susreta, produžetaka i penal-serije poznat je novi osvajač Kupa Francuske. To je ekipa Rena!

Stade Rennais F.C.

Bryn Lennon/Bryn Lennon/Getty Images

Vodeći gol za francuskog šampiona postigao je Dani Alveš sjajnim volej-udarcem nakon kornera.

Dominaciju najboljeg francuskog tima u prvom poluvremenu potvrdio je Nejmar lepim lob udarcem.

Ipak, ekipa Rena se nije predavala i uspela je u završnici poluvremena da smanji na 2:1 posle centaršuta Traorea. Autogol je postigao Kimpembe.

U drugom poluvremenu Ren je izjednačio pogotkom Meksera, pa su, uprkos velikoj inicijativi PSŽ usledili produžeci.

I u dodatnom vremenu tim iz prestonice bio je ofanzivniji, ali „Sveci“ nisu uspeli da postignu gol. U finišu drugog produžetka Mbape je za užasan start kažnjen direktnim crvenim kartonom.

Potom se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a oba tima su fantastično šutirala u prvih pet serija i svaki od desetorice šutera sigurno je positgao gol. U šestoj seriji Ismaila Sar je bio siguran za Ren, a tragičar Parižana bio je rezervista Kristofer Nkunku, koji je šutirao preko gola i doneo trofej Renu.