Getty images/Steve Welsh

28.04.2019 | 01.51 > 02:02

I to se dogodilo: Poraz PSŽ posle 2.760 minuta

Fudbaleri Pari Sen Žermena poraženi su u finalu Kupa Francuske od Rena na penale i nisu uspeli da dođu do retkog dostignuća, da pet puta zaredom osvoje pehar u najmasovnijem takmičenju.

Neymar, Dani Alves

Shaun Botterill/Getty Images

Do finalnog okršaja protiv Rena moglo je slobodno da se kaže da je ovo takmičenje Parižana. Sveci su poslednji put do ove večeri izgubili u januaru 2014. od Monpeljea kod kuće 2:1. Od tada su na terenu proveli ukupno 2.760 minuta, računajući i 120 u finalu pre izvođenja penala, a da nisu doživeli poraz. To je bilo ukupno 29 utakmica. Zanimljivo, od tih 29 pobeda samo jednu i to tek ove sezone u osmini finala, ostvarili su tek po isteku 90. minuta.

Ipak, svakoj seriji dođe kraj, pa je došao i ovoj PSŽ u najmasovnijem takmičenju. Da čudo budr još veće favorit je vodio 2:0. Može se reći da je ovo bio šok za većinu igrača, s obzirom da je samo jedan od njih osetio i ranije gorčinu poraza u kupu i to je Edinson Kavani, koji je bio u timu protiv Monpeljea pre više od pet godina. I pored poraza PSŽ ostaje najtrofejniji tim u kupu sa 12 titula, ispred Olimpika iz Marseja koji ima dve manje.