Getty images/Steve Welsh

28.04.2019 | 22.54

Pobede Lila i St. Etjena, Vaha udaljio Marsej od Evrope

Fudbaleri Lila i Sent Etjena ostvarili su pobede u mečevima 34. kola francuske Lige 1, dok je Nant u Marseju ostvario četvrti uzastopni trijumf i domaći tim udaljio od plasmana u evropska takmičenja.

Mario Baloteli

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Lil je deklasirao Nim 5:0 i na drugoj poziciji zadržao šest bodova više od Liona, koji je u petak savladao Bordo u gostima 3:2.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a seriju pogodaka otvorio je Remi u 51. minutu. Bamba je 13 minuta kasnije duplirao prednost domaće ekipe, a do kraja meče u strelce su se upisali još čelik, Pepe i Fonte u nadoknadi vremena.

Lil u sledećem kolu gostuje Lionu i ukoliko ostane neporažen praktično će obezbediti mesto u ligi šampiona u sezoni 2019/20.

Sent Etjen je pobedom protiv Tuluza 2:0 nastavio trku sa Lionom za treću poziciju. Slovenački reprezentativac Robert Berič postigao je oba gola za svoju ekipu, u 2. i 10. minutu, dok Neven Subotić nije bio u protokolu. Sent Etjen sledećeg vikenda ide u goste Monaku, koji posle samo dva osvojena boda u poslednja četiri kola ponovo strepi za opstanak.

Nant je u Marseju slavio 2:1. Gosti su poveli u 22. minutu golom Mutusamija, a sami tri minuta kasnije izjendačio je Baloteli i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Četvrti uzastopni trijumf ekipi Vahida Halilhodžića obezbedio je Žiroto u 50. minutu. Nant je na deobi 11. mesta sa Renom sa 43 boda. Marsej je ostao na petoj poziciji, ali sa pet bodova manje od Sent Etjena, koji drži mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić je u 69. minutu zamenio Balotelija.

Nica je pred svojim navijačima savladala Dižon 3:0, Kaen je minimalnim rezultatom bio bolji od Dižona 1:0, dok su dueli Amien - Strazbur (0:0) i Anže - Rems završeni bez pobednika (1:1).