Falkao drži Kneževe iznad vode

Francuska 1. maj 201921:02 > 21:08
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Odigran je poslednji meč 34. kola francuske Lige 1. Novopečeni osvajač kupa Ren odigrao je nerešeno sa Monakom 2:2, iako je vodio 2:0.

Ovaj meč bio je mnogo značajniji za goste, koji su bili u seriji od četiri meča bez pobede i grčevito se bore za opstanak. Međutim, novopečeni osvajač kupa vodio je 2:0 pogocima Unua u trećem i devetom minutu. Dugo je imao prednost od dva gola i delovalo je da će doći do rutinske pobede, ali u 69. minutu usledio je novi šestominutni blickrig, ali ovog puta na drugoj strani. I ponovo je jedan igrač bio egzekutor. Ovog puta je to bio Falkao, koji je sa dva gola poravnao rezultat i pomogao Kneževima da dođu do izuzetno bitnog boda.

Sa ovim bodom Monako se izjednačio na 16. mestu sa Amijenom sa 33 boda, četiri više od Kaena, koji je na mestu koje vodi u baraž za opstanak. Ren je 11. sa 44 boda.