Mučeni Olimpik sve dalje od Evrope

Francuska 3. maj 201922:39 > 22:50
Getty Images/Kaz Photography

U prvom meču 35. kola Lige 1 Strazbur i Olimpik iz Marseja podelili su bodove odigravši 1:1, što slavni klub gura sve dalje od evrokupova.

Za Olimpik svaki meč dokraja je sudbonosni. Pobeda se postavlja kao imperativ, a tako je bilo i na gostovanju Strazburu, koji je kroz Liga kup obezbedio plasman u Ligu Evrope, a nema brige niti oko opstanka. Gosti su konačno poveli u 48. minutu preko Žermena.

Međutim, 17 minuta kasnije dosuđen je penal za domaće. Martinov udarac sa bele tačke odbranio je Mandanda, koji je potom intervenisao i pri pokušaju Tomasona na odbijenu loptu. Međutim, treći put nije mogao a strelac je bio Lala. Do kraja ekipa iz Marseja nije uspela da postigne još jedan gol i morala je da se zadovolji samo bodom. U redovima Strazbura svih 90 minuta odigrao je kapiten Stefan Mitrović, dok je na drugoj strani Nemanja Radonjić presedeo ceo meč na klupi.

Posle ovog remija Olimpik ostaje na petom mestu sa 55 bodova, četiri manje od četvrtoplasiranog Sent Etjena, poslednjeg mesta koje vodi u Ligu Evrope, uz utakmicu više. Strazbur je deveti sa 46 bodova.