Getty Images/Stuart Franklin

05.05.2019 | 19.03 > 23:19

Lil došao do boda vrednog Lige šampiona

Direktan dvoboj za drugo mesto u Ligi 1 između Liona i Lila završen je nerešeno 2:2, čime su se gosti veoma približili direktnom plasmanu u Ligu šampiona. Sent Etjen je iskoristio ovaj rezultat i došao na bod od trećeplasiranog Liona.

Olympique Lyon

Gareth Copley/Getty Images

Lion je vodio golom Terijea od 11. minuta. Gosti su došli do preokreta golovima Remija u 50. i Suarea u 68. minutu. Sa tim rezultatom Lil je mogao da obezbedi drugu poziciju, ali Lion je ipak uspeo da dođe do boda u 74. minutu golom Diboe i tako je ostao u kakvoj, takvoj šansi za drugo mesto. Razlika je i dalje šest bodova, a ostalo je još samo tri kola.

Sent Etjen posle pobede nad Monakom ima 62 poena, bod manje od Liona u borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Monako ostaje na 17. poziciji sa 33 boda, tri više od Kaena i mesta koje vodi u baraž za opstanak.

Kneževi su dobro otvorili meč i pogotkom Želsona Martinsa došli u vođstvo u 18. minutu, ipak, u drugom poluvremenu gosti su dominirali i došli do preokreta.

Balo Ture je postigao autogolo u 59. minutu, Remi Kabelja je zatim pogodio u 71, da bi Nordin u 80. povisio na 3:1.

Konačan rezultat postavio je Karlos Vinisijus u 90+2. minutu.

Sent Etjen dočekuje Monpelje u narednom kolu, dok Monako gostuje Nimu.