Getty Images/Stuart Franklin

18.05.2019 | 23.56 > 23:57

Lion osigurao LŠ, Sent Etjen ide u LE, PSŽ ubedljiv

Fudbaleri Liona osigurali su kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone, pošto ih pobeda nad Kaenom u pretposlednjem, 37. kolu Lige 1 (4:0) i definitivno ostavlja na trećoj poziciji tabele na kraju sezone.

Memfis Depaj

Shaun Botterill, Getty Images

Lavovi uoči poslednjeg kola imaju 69 bodova, četiri više od četvrtoplasiranog Sent Etjena. Kaen, sa druge strane, ostaje na 18. mestu koje ga vodi u doigravanje za opstanak, sa dva boda više od 19. Dižona i isto toliko manje od 17. Amijena.

Duel u Lionu rešen je u drugom poluvremenu, kad su viđeni svi golovi, pošto je prethodno u 31. minutu Dembele promašio penal za domaće.

Goleadu je otvorio Fepaj u 49. minutu, da bi u 54. Korne povisio na 2:0. Posle pogotka Dembela u 64. pitanje pobednika je rešeno, a konačan rezultat postavio je raspoloženi Depaj novim golom deset minuta kasnije.

Kad je reč o Sent Etjenu, taj tim će igrati u grupnoj fazi Lige Evrope, s obzirom na to da je trijumfom nad Nicom kod kuće 3:0 osigurao petu poziciju.

Golove za Zelene protiv Nice dali su Slovenac Robert Berić u 25. i 65. i Hamuma u 81. minutu.

Šampion Francuske Pari Sen Žermen savladao je kod kuće Dižon 4:0. Goste je otvorio Di Marija u trećem minutu, da bi minut kasnije Kavani duplirao prednost.

U nastavku je na scenu stupio Mbape i pogocima u 36. i 56. odveo Svece do ubedljivog trijumfa.

Još ubedljiviju pobedu ostvario je drugoplasirani Lil. Doge su na svom terenu bile bolje od Anžea sa 5:0, a Ikone u 2, Pepe u 14 i iz penala u 76, Bamba u 69. i Luiz Arauho u 89. pogađali su mrežu gostiju.

U ostalim utakmicama, Bordo - Rems 0:1, Gengan - Nim 2:2, Monako - Amijen 2:0, Monpelje - Nant 1:1, Strazbur - Ren 0:2, Tuluz - Marselj 2:5.